in

В Укренерго на двох «котах» розповіли, коли краще економити електроенергію, аби уникнути відключень

В Україні збільшилося навантаження на енергосистему через похолодання. Це вносить зміни в особливості споживання. Влітку просили максимально економити ввечері після 19:00. Тепер найкритичніші години – з 17:00 до 19:00, а потреба в раціональному ощадливому споживанні є з 09:00 до 19:00.

Про це повідомили в Укренерго.

«За останній тиждень похолодало на 6°C. Споживання електроенергії в Україні за цей час збільшилось на 11% та продовжує зростати. Для енергосистеми – це стрімке та відчутне зростання навантаження. Для того, щоб задовольнити такий попит, необхідно, щоб в системі працювало додатково ще 1 атомний блок та 2-3 блоки теплоелектростанцій», – розповіли в Укренерго.

Частину теплових енергоблоків все ще відновлюють після влучань ракет та дронів, частина – вимушено зупиняється в аварійний ремонт через збільшення навантаження. А резерву генерації як до війни немає – адже частина енергообʼєктів опинилася на окупованих територіях, зокрема Запорізька АЕС, яка забезпечувала до 25% генерації. Це складна ситуація, але з нею можна впоратися, якщо розумно споживати електроенергію.

Споживання електроенергії нерівномірне. Протягом доби воно має піки – зранку, коли всі збираються на роботу, і ввечері, коли повертаються додому. Але влітку графік споживання був схожим на одновухого котика (дивіться інфографіку), бо пік споживання зранку був незначним, а ввечері – відчутно зростав.

Зимовий котик (графік електроспоживання) має інший вигляд. По-перше, він підріс, бо споживання виросло, а по-друге, вушка його (піки споживання) не такі гостренькі – бо в денні години електроенергію використовують для обігріву, а через короткий світловий день люди раніше вмикають освітлення. Таким чином пік споживання зараз змістився на 17:00.

Чим нижче опускатиметься стовпчик термометра, тим вище зростатиме споживання і, відповідно, навантаження на енергосистему. Зимовий котик – графік споживання в мирні часи був також більшим, ніж літній.

«Тому, коли ми «годуємо котика», тобто використовуємо електроенергію по-максимуму, зростає навантаження на енергосистему. Такий попит важко покрити електростанціям, які все ще відновлюються від терористичних атак минулої зими. Економне споживання електроенергії допоможе енергетикам забезпечити надійне живлення для всіх споживачів. Також економія з боку споживачів убезпечить електростанції від надмірних навантажень, а відповідно і від додаткових пошкоджень», – зазаначили в Укренерго.

Отож, ощадливо споживати електроенергію потрібно з 09:00 до 19:00. Особливо уважно ставитись до свідомого споживання – з 17:00 до 19:00, тобто у години добового максимуму споживання, коли навантаження на енергосистему найбільше.

Це означає: не вмикайте одночасно потужні електроприлади, зменште час роботи обігрівачів та бойлерів, вимикайте світло в порожніх приміщеннях, переносьте прання на нічні години доби. Інакше відключень не уникнути.

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ВАКС арештував ексочільника Держспецзв’язку з можливістю внесення застави у 25 мільйонів

Кабмін вніс зміни до порядку виплат та обліку ВПО: деталі