in ,

Велика Палата ВС задовольнила заяву про перегляд судових рішень щодо засудженого до довічного позбавлення волі


 

Сьогодні, 12 лютого 2020 року, Велика Палата Верховного Суду задовольнила заяву засудженого до довічного позбавлення волі про перегляд судових рішень на підставі встановлення Європейським судом з прав людини у рішенні «Малий проти України» порушення правзасудженого, гарантованихч.1, п. «с» ч. 3 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Так, Велика Палата ВС скасувала вирок Апеляційного суду Дніпропетровської області від 19 січня 2006 року та ухвалу Верховного Суду України від 3 жовтня 2006 рокув частині засудження О. Малого за пунктами 1, 4, 6 ч.2 ст. 115 КК України іч. 4 ст. 187 КК України та направила справу у цій частині на новий судовий розгляд. Засудженого було звільнено з-під варти в залі суду. У частині визнання О. Малого винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 187, ч.2 ст.186, ч. 3 ст. 262, ст. 257, ч. 2 ст. 345, ч.1 ст. 263 КК України, судові рішення залишені без змін.

Своїм рішенням Велика Палата Верховного Суду застосувала захід індивідуального характеру та відновила права особи на справедливий суд та на захист відкримінального обвинувачення, порушення яких було встановлено рішенням Європейського суду з прав людини.

 

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Про новий режим банківської таємниці

Верховний Суд закрив провадження у справі щодо передачі колекції образотворчого мистецтва АТ «Градобанк»