in

Верховна Рада затвердила Держбюджет на 2024 рік: основні показники

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №10000 «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з доходною частиною в 1,768 трлн грн та видатками на рівні 3,35 трлн грн.

Прогноз щодо реального ВВП був зменшений з 5% у першому читанні до 4,6%, прогноз по інфляції зменшено з 10,8 до 9,7% . Також було переглянуто прогноз щодо курсу гривні – у середньому за рік курс має скласти 40,7 грн за дол. (проти очікуваних 41,4 грн за дол. у першому читанні).

Як пояснила голова бюджетного комітету, Роксолана Підласа, повідомляє УНН, план по доходах збільшили на 22,2 млрд грн «за рахунок збільшення в основному ПДВ з ввезених в Україну товарів, а також податку на прибуток банків, ввізного мита і рентної плати».

«Основна стаття видатків – оборона. 22,1% або 1,69 трлн грн будуть спрямовані для забезпечення сил безпеки та оборони. Передбачені також видатки на розвиток ОПК: 43 млрд грн на виробництво БПЛА, а також 43 млрд грн на виробництво боєприпасів та зброї. Кошти на сектор національної безпеки та оборони покриваються винятково внутрішніми надходженнями: податками, митними платежами, дивідендами держкомпаній, приватизацією та коштами від розміщення ОВДП», – вказала депутатка.

Решта видатків, з її слів, потрапляють в площину дефіциту бюджету, який передбачено у сумі 1,57 трлн грн.

«Фінансування державного бюджету буде здійснюватися за рахунок зовнішніх запозичень (1,67 трлн грн) та розміщення ОВДП (525,9 млрд грн), а також надходжень від приватизації (4 млрд грн)», – повідомила Підласа.

З цих коштів, з її слів, на соціальний захист буде спрямовано майже 470 млрд грн. На підтримку ветеранів буде спрямовано вдвічі більше ніж в минулому році – майже 15 млрд грн, з них 1 млрд грн – на протезування воїнів.

Видатки державного бюджету на медицину та освіту, як повідомляється, становитимуть 201 млрд грн та 69 млрд грн відповідно.

При підготовці до другого читання, зазначила Підласа, бюджетний комітет уточнив редакцію законопроєкту, подану урядом на ІІ читання, зокрема:

  • додали 1 млрд грн на розмінування с/г земель;
  • доручили уряду розробити механізм щодо врегулювання списання заборгованості за середньостроковими позиками, наданими місцевим бюджетам у 2009-2014 роках Державним казначейством (замість списання такої заборгованості за рахунок вільних залишків);
  • вилучили норму про репрофайлінг ОВДП у власності НБУ, оскільки таке питання потребує погодження з МВФ.

А Мінфін до другого читання, з її слів, врахував пропозицію членів комітету ВР з питань бюджету і створив додаткову субвенцію на будівництво укриттів в лікарнях (у сумі 1 млрд грн).

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Верховна Рада відновила податкові перевірки бізнесу з 1 грудня: хто під них потрапляє

Поклав до власної кишені понад 3,5 млн гривень: cуд виніс вирок офіцеру, який привласнював виплати для військових