in , ,

Верховний суд Британії відмовив Росії у проведенні спрощеного провадження у справі про зобов’язання України щодо євробондів на $3 млрд

Верховний суд Великобританії ухвалив рішення про захист України від примусу, заснованому на російських погрозах агресії проти України, яке має бути піддане повному відкритому судовому розгляду», — йдеться у повідомленні Мінфіну.

Як зазначив у своєму Telegram прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, суд визнав сильну позицію захисту України щодо примусу та погроз РФ застосувати силу, яку Росія робила ще у 2013 році, щоб змусити Україну випустити ці єврооблігації.

“Тепер Кремлю доведеться розкрити всю інформацію про дії проти України на відкритому судовому розгляді”, – зазначив прем’єр.

Раніше траст The Law Debenture Trust Corporation plc, який представляє інтереси РФ, 17 лютого 2016 року подав позов до Високого суду Лондона про стягнення заборгованості з єврооблігацій.

Суд 29 березня 2017 року схвалив прискорений розгляд зазначеного позову, фактично відкинувши основні заперечення України та погодившись із наявністю у неї зобов’язань щодо єврооблігацій. Своїм рішенням суд зобов’язав Україну виплатити Росії номінальну вартість євробондів на $3 млрд, суму нездійсненого купонного платежу на $75 млн, а також штрафні відсотки, що нараховуються у сумі $674 тис. за кожен день прострочення, та частину витрат у рамках розгляду.

Проте суд одразу надав Україні право оскаржити цей вердикт, і апеляційний суд ухвалив, що суд першої інстанції має розглянути справу за повною процедурою. Під час слухань українська сторона пропонувала розглянути суперечку у Міжнародному суді при ООН (ICJ), проте російська сторона відмовилася від цієї пропозиції.

У Верховному суді The Law Debenture Trust Corporation plc заперечував рішення апеляційного суду загалом і висунуту Києвом тезу про примус. Україна, здебільшого задоволена вердиктом апеляційного суду, оскаржувала низку тез з його рішення, наполягаючи на тому, що облігації під час керівництва країною Віктором Януковичем були випущені внаслідок примусу Росією.

Нагадаємо, Україна ввела мораторій на обслуговування євробондів на $3 млрд, виділених РФ режиму Віктора Януковича у грудні 2013 року. У лютому 2016 року Росія подала позов проти України до Високого суду Лондона щодо стягнення боргу.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

15 грудня 2023 року набере чинності Закон «Про адміністративну процедуру»

ПРО ПОНЯТТЯ ВИМАГАННЯ ТА ЗЛОВЖИВАННЯ ВПЛИВОМ У СЛУЖБОВИХ ЗЛОЧИНАХ