in , ,

Безвізовий режим із Китаєм, який має замінити російським туристам «недружню» Європу, щойно розпочавшись, став на паузу

 

Китай з 1 грудня ввів на рік безвізовий режим в’їзду в країну для громадян п’яти країн Євросоюзу — Німеччини, Нідерландів, Іспанії, Франції та Італії. Їхні громадяни зможуть в’їжджати за своїм паспортом до КНР з діловими чи туристичними цілями на строк до 15 днів.

Китай вирішив піти на такий експеримент, щоб полегшити переміщення людей між КНР та зовнішнім світом на благо інтенсивного розвитку та підтримки високого рівня відкритості, пояснював представник китайського МЗС.

Про те безвізового режиму між Росією та Китаєм немає, незважаючи на багаторічні переговори щодо його запровадження. Безвізові поїздки організованих груп за міжурядовою угодою офіційно відновилися після «пандемійної» паузи з 1 серпня, але, як зізнаються представники туристичного бізнесу, регулярне відправлення туристів почалося у вересні-жовтні.

Китайські компанії не поспішали відправляти своїх клієнтів до Росії, тому найчастіше безвізовим режимом користувалися росіяни. З початку року до кінця жовтня до Китаю без візи вирушили 70 000 мандрівників, а в Росію з КНР в’їхали 25 000 туристів (15 000 – до Примор’я, по 5000 – до Хабаровського краю та Москви). Хабаровська область прийняла лише близько 100 туристів, підрахувала російська Асоціація туроператорів.

Для Росії це був важливий крок – до ковіда китайські громадяни лідирували серед іноземних туристів за кількістю поїздок до Росії – у 2019 році до Росії відвідали 1,2 млн китайців, які витратили тут, за оцінкою ЦП, близько $1 млрд. Тепер надії на відновлення в’їзного туризму взагалі пов’язані лише з ними – на мандрівників із Європи чи Америки розраховувати не доводиться. Усього за січень-вересень 2023 р. до Росії, за даними ФСБ, в’їхали 106 тисяч китайських туристів. Виходить, безвізовий режим змогли скористатися трохи більше чверті з них.

Чиновники в Амурській області, що межує з Китаєм, перестали узгоджувати списки туристичних груп для виїзду до сусідньої країни, а прокуратура рекомендувала не приймати у регіоні китайські туристичні групи, повідомляють місцеві туроператори. Один із них чув від своїх джерел у місцевій адміністрації, що «поїздки стали на стоп через те, що наша сторона не в змозі вивезти туристів через Амур у разі проблем із погодою – як це вже було у листопаді, коли річка замерзла, але не до кінця”.

На початку листопада, коли Амур покрився масами пухкого льоду, на мілину село основне російське судно, яке перевозило туристів до Благовіщенська, і на кордоні з китайського боку застрягли кілька сотень мандрівників. Туроператори змогли вивезти своїх клієнтів до Росії лише за два-три дні в катерах на повітряній подушці, а самостійні туристи затрималися в Китаї на тиждень із лишком. Як виняток автобус з туристами проїхав новим мостом через Амур, відкритим тільки для вантажних перевезень. Наразі туроператори чекають, коли річка остаточно замерзне, по ній буде прокладено понтонний міст та відновляться пасажирські перевезення, але нестійка погода поки що не дає здійснити цей план.

У Хабаровському краї списки туристів перестали узгоджувати, посилаючись на технічні складнощі. «Після тижня розглядів причиною нам назвали складнощі з оформленням документів – нібито, не було зрозуміло, які печатки китайські прикордонники мають ставити на документах про безвізовий перетин кордону – вони ставили електронні, а наших прикордонників це не влаштовувало, але тепер уже все вирішено та поїздки можуть скоро відновитися», – розповідає менеджер однієї з хабарівських туристичних компаній.

Щоправда, є нюанс: прикордонний пункт у Хабаровську, через який йшов основний потік туристів, закрився до весни – і до початку навігації. Але влада регіону обіцяє «ось-ось» відкрити для безвізових туристів прикордонний перехід за п’ять годин їзди від Хабаровська, продовжує співрозмовник The Moscow Times.

У результаті безвізові групові поїздки до Китаю зараз йдуть лише через Приморський край.

 

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

В рф винесено перший вирок російським офіцерам, які не запобігли удару українських військ

Авторка Гаррі Потера заслугоує на все більшу повагу…