in , , , ,

В рф винесено перший вирок російським офіцерам, які не запобігли удару українських військ

В рф винесено перший вирок офіцерам, які не запобігли удару українських військ по російським. Атака ЗСУ, яка стала предметом початку розслідування, а потім і судового розгляду, відбулася ще у квітні 2022 року. Тоді з боку Харківської області, ймовірно, ракетами «Точка-У» було завдано удару по складу боєприпасів та техніки, що знаходиться в районі села Стара Нелідівка Білгородської області. Внаслідок вибухів та пожежі загинули 7 російських військовослужбовців та були поранені ще 43. П’ятнадцять одиниць техніки було повністю знищено, а ще три десятки серйозно пошкоджено. Збитки становили не менш ніж лише 90 млн руб.

Як стало відомо із авторитетних джерел,  винесено перший вирок за невраження раптового нападу збройних сил України (ЗСУ). Обидва фігуранти справи є російськими офіцерами, які отримали по чотири роки ув’язнення. Про те у позбавленні їх військових звань суд обвинуваченню відмовив.

2-й Західний окружний військовий суд (Москва) розглянув у закритому для ЗМІ режимі кримінальну справу стосовно підполковника Анатолія Бондарєва та майора Дмитра Дмитракова. Військовим слідчим управлінням СКР у Західному військовому округу офіцери звинувачувалися у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 340 КК РФ (порушення правил бойового чергування щодо відображення раптового нападу). Згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті суду, у кримінальній справі, переданій судді наприкінці серпня цього року, було проведено шість засідань, причому одне присвячене обранню підсудним запобіжного заходу у вигляді арешту.

Виносячи вирок, суддя визнав провину Анатолія Бондарєва та Дмитра Дмитракова доведеною, але не став застосовувати до них усю повноту санкцій, закладених у ст. 340 КК РФ.

За даними джерел, замість передбаченого статтею десятирічного ув’язнення в колонії суворого режиму фігуранти отримали по чотири роки.

Понад півтора року вони вже відбули, перебуваючи під слідством і судом, а тому незабаром можуть претендувати на умовно-дострокове звільнення (УДЗ). Щоправда, для початку фігуранти, які не визнають своєї провини, спробують оскаржити вирок в апеляційній інстанції, повідомив адвокат одного з них, який відмовився обговорювати як подробиці самої справи, так і події, що відбувалися за зачиненими дверима суду.

При цьому джерело додало, що підсудним вдалося не тільки уникнути максимального терміну, а й додаткового покарання у вигляді позбавлення офіцерських звань. Таким чином, відбувши покарання або вийшовши по УДВ, вони можуть повернутися до збройних сил росії.

Як зазначають джерела, дане розслідування стало першим, але далеко не останнім. За їхніми словами, за кожним прильотом з боку України порушуються кримінальні справи про тероризм (ст. 205 КК РФ), які потім стають епізодами у масштабному розслідуванні головного слідчого управління СКР, яке ведеться з 2014 року у зв’язку з подіями на Донбасі. Якщо ракети і безпілотники були збиті чи придушені силами військовослужбовців, щодо останніх військовими слідчими органами СКР проводиться розслідування можливо допущеної недбалості (ст. 293 КК РФ). Джерела стверджують, що поки що про підозрюваних та обвинувачених у таких справах вони не чули.

За повідомленнями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

85 тисяч доларів за оренду землі: завершено слідство стосовно нардепа і спільника

Безвізовий режим із Китаєм, який має замінити російським туристам «недружню» Європу, щойно розпочавшись, став на паузу