in

Верховний суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду 13 квітня визнав недійсними договори дарування земельних ділянок та квартир особи, яку підозрюють у корупції

Верховний суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду 13 квітня визнав недійсними договори дарування земельних ділянок та квартир особи, яку підозрюють у корупції Національним антикорупційним бюро, оскільки встановив, що ці документи мають ознаки фіктивності як скоєні без наміру створення правових наслідків.

Як зазначає суд на своїй сторінці у Facebook, дарування було скоєно з метою приховати майно підозрюваного та уникнути накладення арешту на це майно в рамках кримінального провадження для забезпечення його можливої ​​конфіскації.

У свою чергу, як повідомляє видання “Судовий репортер”, йдеться про дарування десяти земельних ділянок та восьми квартир дружиною бізнесмена Олексія Біленького, який є фігурантом справи про постачання для держпідприємства “Укрзалізничпостач” продукції за завищеними цінами та підробкою тендерної документації.

У вересні того ж року дружина Біленького передала дочці корпоративні права на СП “Катрін” вартістю понад 140 мільйонів гривень. 18 жовтня та 8 листопада 2016 року вона подарувала дочці десять земельних ділянок площею понад 8 гектарів у селі Рожни Броварського району Київської області та у Білій Церкві, а в період з 4 листопада по 6 грудня – ще вісім квартир.

26 жовтня Біленькому було повідомлено про підозру в організації заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою, ухилення від сплати податків та службовому підробленні. У березні 2018 року слідча суддя погодилася заарештувати вказане майно.

НАБУ ж подало позов до Печерського районного суду Києва з вимогою визнати недійсними договори дарування як фіктивні, проте суд навесні 2021 року відмовив у цьому, ґрунтуючись на рішенні Конституційного суду України від 5 червня 2019 року, яким положення закону про надання працівникам права подавати до суду позови про визнання недійсними договорів було визнано неконституційним.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

Світ згадує Чорнобильську катастрофу, найстрашнішу атомну катастрофу в історії людства.

ПРОСТІ ПОРАДИ ДЕРЖСПЕЦЗВ’ЯЗКУ, ЯКІ МОЖУТЬ ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ – ЯК КОРИСТУВАТИСЬ ТЕЛЕФОНОМ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНІЙ ТЕРІТОРІЇ