in , , , , ,

Відбулися дві вагомі європейські події, що спрямовані у протидії російській агресії

6-го жовтня Рада ЄС затвердила 8-й пакет економічних та індивідуальних санкцій проти РФ. Він містить нові заборони на імпорт російської продукції, обмеження цін на нафту тощо. Зокрема, заборона на імпорт російської продукції позбавить Росію доходів на 7,5 млрд євро. Також ЄС запровадив штрафи проти тих, хто намагатиметься обходити існуючі обмеження. Загалом санкції мають суттєво скоротити доходи РФ. У грошовому еквіваленті це коштуватиме Росії орієнтовно 12 млрд євро.

На тлі масованої атаки Росії на критичну інфраструктуру України у ЄС розпочали підготовку 9 пакету санкцій. «Він може включати конфіскацію активів, заборону на продаж майна та інші частини», – повідомивредактор Радіо Свобода Рікард Йозвяк. У цьому контексті Євросоюз обговорює надання нових повноважень своїй прокуратурі. За даними Bloomberg, пропозиції передбачають, що ухиляння від санкцій стане кримінальним злочином на рівні всього ЄС, яке зможе розслідувати прокуратура блоку, а не лише національні правоохоронні органи.

8-ий пакет санкцій поширюється на осіб, що причетні до окупації та організації «фейкових референдумів», посадовців та компанії оборонного сектору Росії. Список також включає експортні (в основному щодо оборонного сектору) та імпортні (зокрема транспортних засобів, напівфабрикатів, сталі, виробів зі шкіри, кераміки та прикрас) обмеження. Також у координації з партнерами з G7 8-ий пакет санкцій запроваджує обмеження цін на російську нафту.

Санкції продовжують ослаблювати російських режим та його можливості воювати проти України.


Перший саміт Європейського політичного співтовариства
6 жовтня в Празі відбувся перший саміт Європейського політичного співтовариства (ЄПС). Ціль саміту – об’єднати на спільній платформі країни європейського континенту для протидії російської агресії та підвищення безпеки та стабільності в Європі. Загалом у зустрічі взяли участь 44 країни – 27 країн-членів ЄС, а також Україна,  Туреччина, Велика Британія, Норвегія, Ісландія, Швейцарія, Ліхтенштейн, Грузія, Вірменія та Азербайджан. Лідери саміту обговорили питання європейської безпеки, посилення підтримки України та подальші спільні кроки щодо стримування стрімкого зростання цін на енергоносії в Європі. В рамках форуму Вірменія та Азербайджан домовилися про розміщення цивільної місії ЄС вздовж кордону.

Ідея створення Європейського політичного співтовариства належить Президенту Франції Емануелю Макрону, який ще навесні заявив, що в умовах, коли розширення ЄС є тривалим, складним та непевним процесом, Євросоюз повинен шукати новий формат відносин із тими сусідами, які загалом поділяють цінності єдиної Європи, але не можуть швидко набути членства, або і взагалі не прагнуть цієї мети. Проте, коментуючи мету ЄПС, Жозеп Боррель запевнив, що Європейська політична спільнота не може бути альтернативою розширенню ЄС.

Наразі Європейське політичне співтовариство не має інституційної основи, секретаріату та механізму ухвалення рішень. Проте факт об’єднання на спільному майданчику лідерів європейського континенту є значним політичним кроком на шляху до врегулювання безпекових викликів у Європі.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Опитувальник щодо участі України в Робочій групі ОЕСР з питань боротьби з хабарництвом має сприяти в цій справі

1 листопада КСУ ухвалив рішення, яким визнав закон про внесення змін до Конституції щодо недоторканності народних депутатів конституційним