in

Зарубіжне видання назвало головну небезпеку відключення світла в Україні

Коли українські війська намагаються стримувати російський наступ, офіційні особи заявляють, що країна знову зіткнулася з величезною проблемою забезпечення електропостачанням, адже окупанти все частіше б’ють по електростанціях. Аби зекономити електроенергію, уряд країни запровадив графіки відключень світла, пише The New York Times.

“Це ще одна лінія фронту у війні”, – зауважив минулого тижня голова ДТЕК Максим Тимченко.

За його словами, працівники компанії беруть участь у “гонці з часом”, щоб відновити електропостачання споживачів.

У виданні нагадали, що зима 2022-23 років була дуже важкою для українців, адже російська армія завдала ударів по багатьох електростанціях, залишивши значну частину населення без тепла в холодні дні. Проте пізніше українські війська змогли краще збивати російські ракети, адже мали більше зброї, проте з настанням весни у 2024 році ситуація погіршилась.

У NYT наголосили, що відключення електроенергії може вплинути не лише на споживачів, але й завдати шкоди оборонній промисловості України, коли їй це потрібно найбільше.

“Це, безумовно, сповільнює виробництво, і воно стає дорожчим. Цивільному населенню легше вижити без електроенергії, але для військового виробництва під час війни її наявність критично важлива”, – підкреслив Олександр Дмитрієв, який координує зусилля із забезпечення військових зброєю та іншим обладнанням.

Своєю чергою у ДТЕК закликали інші країни надати Україні вживане обладнання, яке їм більше не потрібне.

“Купити або замовити виробництво нового обладнання швидко неможливо. Єдиний спосіб – отримати вживане обладнання від країн, які його більше не потребують, і для цього потрібна лише їхня політична воля”, – пояснив прессекретар компанії Павло Білодід.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Махінації на 2 млрд грн: вугільному бізнесмену та його спільникам оголосили підозру

Кабмін суттєво скоротив строк дії висновку ВЛК під час мобілізації