in , , , ,

Відповідальність за розміщення реклами на територіях, будинках та спорудах в т. ч. шляхом посилання на технічні ресурси (веб-сайти, веб-сторінки, електронні комунікаційні мережі, інформаційні (автоматизовані) системи, інші технічні засоби електронних комунікацій тощо) або засоби зв’язку (зокрема мобільні), без письмової згоди власників

15 липня 2022 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект (реєстр. № 7558), яким пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 154-1, передбачивши адміністративну відповідальність за розміщення реклами на територіях, будинках та спорудах у будь-якій формі, у тому числі шляхом посилання на технічні ресурси (веб-сайти, веб-сторінки, електронні комунікаційні мережі, інформаційні (автоматизовані) системи, інші технічні засоби електронних комунікацій тощо) або засоби зв’язку (зокрема мобільні), без письмової згоди власників таких територій, будинків та споруд або уповноважених ними органів (осіб).

Адміністративну санкцію за зазначене порушення пропонується встановити у вигляді штрафу в розмірі від шістдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Розгляд справ за цією статтею пропонується віднести районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судам (суддям).

Право складати протоколи за зазначене порушення будуть мати представники органів Національної поліції, посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами, а також члени громадських формувань з охорони громадського порядку.

Проектом Закону пропонується також доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 315-1, передбачивши кримінальну відповідальність за розміщення реклами на територіях, будинках та спорудах у будь-якій формі, з метою збуту наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів, зокрема розміщення реклами технічних ресурсів (веб-сайтів, вебсторінок, електронних комунікаційних мереж, інформаційних (автоматизованих) систем, інших технічних засобів електронних комунікацій тощо) або засобів зв’язку (зокрема мобільного), що використовуються з метою збуту наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів. Санкцію за цей злочин пропонується встановити у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Крім того, проектом Закону пропонується уточнити статтю 16 Закону України «Про рекламу» про те, що зовнішня реклама на територіях, будинках та спорудах розміщується саме за письмовою згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб).

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Тимоти Снайдер, американский историк и специалист по истории Восточной Европы: о войне в Украине, поставках оружия из Германии, и новых терминах: «шизофашизм» и «рашизм»

Наказ МОН № 644 від 20.07.2022 “Про затвердження стандарту вищої освіти зі спеціальності 081 Право для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти