in , , , ,

Війна 2022. День 214й. 25 вересня. Літопис.

Війна 2022. День 214й. 25 вересня. Літопис.
Головне.
На цьому тижні головні слова для мене сказав на засіданні 77 ГА ООН Ентоні Блінкен: Якщо Росія перестане воювати – закінчиться війна. Якщо воювати перестане Україна – не стане України.
А ще написав німецький Шпігель на своїй обкладинці із фото Путіна: Небезпечно слабкий.
Тобто для нас вибору немає. Боротися, або загинути.
Тому в принципі і немає страху перед можливими ядерними ударами. Немає сенсу боятися того на що ти не впливаєш.
Хочу порекомендувати дві статі щодо можливих сценаріїв не/застосування ЯЗ.
Перший в УП від Сергія Сидоренка https://www.eurointegration.com.ua/…/2022/09/24/7147420/
Путін сьогодні дійсно небезпечно слабкий і загнаний в кут і цілком може віддати наказ на використання ЯЗ. А от чи буде цей наказ виконаний – це велике питання.
Але ставитися до цього треба серьйозно, а не тільки ставати в чергу на Щекавицю…
«Псевдореферендуми» які проводить Росія на окупованих територія—, не мають жодного значення для нас і світу. Вони проводяться для виправдовування дій Путіна в очах росіян. І все.
І. В світі.
На цьому тижні відбулася 77 ГА ООН.
Ми почули виступи багатьох лідерів світу. І тільки одна країна напряму підтримала Росію щодо її агресія. Це Білорусь. Нічого дивного.
В ООН скоріше за все будут відбуватися серьйозні зміни, декілька країн напряму поставили питання щодо скасування «права вето» постійними членами Радбезу без його пояснення для ГА. Тобто скасування можливості зловживати цим правом. І це вже не теоретичне питання а цілком практичне завдання.
Відверто терористичні дії Путіна та його армії в Україні неабияк насторожують головних союзників, на чию підтримку він розрахував — Китай та Індію. Через тиск ООН обидві країни закликали РФ припинити війну в Україні шляхом переговорів, відмовившись від захисту інтересів Росії на міжнародній арені. Про це повідомляє The Guardian.
Світ вперше після карибської кризи зіткнувся з ядерним викликом. При чому ядерні загрози йдуть з вуст лідера -держави, яка останніми роками тероризує весь світ.
Крім можливих сценаріїв ударів у відповідь, в разі російської ядерної атаки, світу варто розглянути і превентивні асиметричні заходи. Це може бути і раптова хвороба чи смерть Путіна, що приведе до зміни влади і пониження ступеню ядерної загрози.
ІІ. В Україні.
Головною подією тижня стало повернення 205 наших бранців із полону. В тому числі командирів Азову.
Тут була видна разюча відмінність у відношенні українців та росіян до обміну. Якщо в нас це викликало бурхливу радість щодо повернення до до дому своїх то у росіян щиру ненавість до того що віддали наших. Свої їх зовсім не цікавили.
Але не варто забувати що в полоні залишаються ще тисячі наших воїнів і цей процес повинен продовжуватися.
ІІІ. На Росії.
Мобілізація розколола країну. Менша частина чоловіків вдалася до втечі через всі можливі відкриті кордони. Більшість під акомпанемент «слов’янки» йдуть воювати.
Ми можемо скільки завгодно сміятися з фото та відео «алкобатальйонів» та іржавих АК які збирають росіяни при мобілізації.
Але ми не повиннні забувати що у найгіршому випадку
цей процес може продовжуватися досить довгий термін і відтягувати на роки нашу можливу перемогу. Вони оцінюють свій моб потенціал у 25 млн. Осіб , хоча реально він у двічі менше.
Хоча, на мою думку, через шість-вісім місяців погіршення економічного стану накладене на великі військові втрати і невдачі приведуть до серьйозних соціальних бунтів на більшості території Росії. .
ІV. Бойові дії.
ЗСУ продовжують володіти ініціативою на всіх напрямках.
На сватівському напрямку наші закріпилися на лівому березі Осколу.
На сіверодонецькому напряму Ліман перебуває в оточенні буде деокупований у найближчий час.
На півдні біля Херсону росіяни продовжують перебувати у вогняному мішку, але особисто Путін заборонив військовим відступ з Херсону.
Про це у своїй статті пише NYT. https://www.nytimes.com/…/us/politics/putin-ukraine.html
Бережіть себе! Вірте в ЗСУ і все буде Україна!

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Петиції Київської міської Ради

Война в Украине: что такое тактическое ядерное оружие и может ли Россия его применить?