in ,

Війна це зростаюча лють…

Всім привіт!

Одним із найбільш захоплюючих аспектів сучасного людства є те, що так багато речей відбувається, але все ж, по суті, все залишається тим самим. А отже, війна в Україні вирує з незгасаючою люттю. Дійсно, офіційний Київ повідомляє про втрати росіян, які «б’ють усі рекорди». А міністр оборони США цими днями відвідує Україну, тому зараз багато хто очікує, що «щось станеться». Тим паче, що є додаткові «обіцянки» військової допомоги для України від «Заходу» для України… З іншого боку, є більше доказів того, що північнокорейські війська справді перебувають у Росії. І все ж, на полі бою: росіяни все ще йдуть вперед.

***

Курськ- Огляд

У перші дні повномасштабної війни було зрозуміло, що російське командування і контроль були поганими, про що свідчили 60-кілометрові колони техніки, генерали, які були вбиті на лінії фронту, коли вони намагалися вирішити проблеми з дорожнім рухом. Їхня повільна реакція на Харківський і Курський прориви в 2022 і 2024 роках показує, що мало що змінилося. Зв’язок є ключовим фактором у командуванні та управлінні, і в одному секторі транспортні засоби були обладнані терміналами Starlink, які могли повідомляти їм про їх поточне місцезнаходження та спілкуватися з їхніми командирами. Українці сказали, що їхні показники значно покращилися, але це поодинокий випадок.

По всій Україні поля битв або статичні, або характеризуються повільними поступовими досягненнями росіян. Завдяки повільним змінам легше зрозуміти, де проходять лінії фронту і які зміни відбулися, якщо такі були.

У західному секторі Курська це не так. Це набагато мобільніше поле бою. За допомогою атак і контратак територія може переходити з рук в руки за день або всього за кілька годин. Бойові лінії не є прямими, і машини атакуються з флангів, коли вони рухаються. Крім того, плутанини ще більше, обидві сторони все ще використовують зброю радянських часів, що ускладнює ідентифікацію дружніх чи ворожих машин. Маркування на автомобілях допомагає ідентифікувати. Так само і ситуаційна обізнаність. Ситуаційна обізнаність походить від потоку інформації від командирів до солдатів на передовій, і Україна має набагато кращу ситуаційну обізнаність, ніж Росія.

Ось три приклади:

Російський БТР наближається до українського танку Т-64 (зі складу 17-ї танкової бригади) з другим танком прямо за ним. Як правило, танки ворога б’ють за сотні або навіть тисячі метрів. Український танк першим бачить БТР за пару сотень метрів, коли той заїжджає за ріг лісу. Оскільки БТР не є загрозою для танка, він має можливість витратити додатковий час і підтвердити, що БТР є російським. Танк рухає вежею, а БТР продовжує наближатися. Приблизно на відстані 20 метрів танк стріляє. Троє вцілілих вистрибують. В одному звіті говориться, що їх схопили, але це не показано на відео. Другий танк також здійснив обстріл БТР . (Незабаром один з українських танків був знищений безпілотником).

В черговому зіткненні російська БМП наступає на інший український танк . Зупиняється посеред поля. Взагалі кажучи, не варто зупинятися посеред поля з піхотою на борту, тому що вас легко помітити, немає прикриття, і машині чи піхотинцям важко втекти під загрозою. Російський водій і командир, мабуть, розгублені. Вони не отримують шансу переглянути.

Ця подія трапилася ще в серпні , коли ця ділянка поля бою була ще мобільнішою, ніж зараз. Український MRAP наближається до російської БМП-3 ззаду, перш ніж помітити її. Під час оцінки обстановки під’їжджає російська БМП-2, яка робить один постріл і пролітає над MRAP. MRAP не може відповідати одній BMP, не кажучи вже про дві. Але тут відбувається російське диво і БМП-2 стає між БМП-3 і МРАП. Російська БМП-3 веде вогонь по російській БМП-2 в упор, а українська MRAP дає задній хід так швидко, як тільки може.

На мобільному полі бою може бути важко визначити, де знаходиться ворог. Це вимагає, щоб повітряні та наземні підрозділи підтримували контакт із силами противника. Далі інформація повинна бути передана командному підрозділу, а командний підрозділ повинен поділитися інформацією з іншими підрозділами та своїми підпорядкованими силами.

Має бути легше визначити, де знаходяться дружні одиниці. Це також вимагає, щоб підпорядковані підрозділи підтримували зв’язок із командним підрозділом, а командний підрозділ також повинен ділитися цією інформацією з іншими підрозділами. У спілкуванні можуть допомогти комп’ютери, наприклад український додаток Кропива . Деякі інші заходи контролю включають, але не обмежуються цим, маркування транспортних засобів і плани, які передбачають обмеження руху або стрільби та радіозв’язку. Командування та контроль відігравали важливу роль в операції «Лопата», дії невеликого підрозділу, описаній пізніше.

Усі армії стикаються з необхідністю підтримувати ситуаційну обізнаність на полі бою та контролювати власні підрозділи. Чим успішніша армія, тим більше збільшується її бойова міць. У російській армії загалом погане командування, особливо зв’язок, і це знижує її бойову міць. На мобільному полі бою, такому як Курськ, його бойова потужність ще більше знижується. Але це компенсується традиційним способом, використовуючи масу або кидаючи більше тіл і транспортних засобів у бій, і вага маси ефективна за рахунок життів і обладнання.

***

Курськ – Західний сектор

Уздовж лінії фронту було багато невеликих бойових дій, але після відходу в різних місцях минулого тижня Україна консолідувала свої сили й утрималася протягом цього тижня.

Відео , як українська піхота в якийсь момент відступає із західного берега річки біля Дарино.

Росія опублікувала власне відео знищеної російської колони на захід від Любимівки. Пізніше вони зняли відео.

За 500 метрів на південь від Зеленого Шляху знищено російську БМП . Ще один вивели з ладу в самому селі . Українці повідомляють, що обидві машини належали 155-й НІБ, військовослужбовці якої задокументовано розстріляли щонайменше два десятки українських військовополонених за останні кілька тижнів.

Вид з Бредлі , коли 225-й б’ється з ворогом.

***

Курськ-Східний сектор

Після відступу на півночі Україна змогла зберегти свою лінію фронту на сході, незважаючи на випадкові сильні атаки.

 

За сім кілометрів від кордону та за 14 кілометрів від фронту одну з двох російських систем залпового вогню вбиває безпілотник . Щойно стріляли і переходили на нову позицію.

Північніше Уланок росіяни проводять великий штурм.

Харків

Коли Росія нарощувала сили в Журавльовці для проведення атак на Липці та Глибоке, Україна здійснила транскордонні атаки безпілотників за кілька місяців до атак і продовжила їх протягом останніх тижнів , знищивши російські датчики, війська та обладнання.

Минулого тижня українська 3-тя бригада НГ перетнула російський кордон за 10 км на північний захід від Гіблоке та атакувала село Журавльовка в дуже обмеженому вторгненні. Тут російські підкріплення знищуються безпілотниками, коли вони намагаються увійти в село з півночі. На інших росіян нападають у селі та навколо нього . Ліс на захід від села обстрілюють з російського РСЗВ .

Це відео є монтажем діяльності ГУР по розчищенню лісу на північ від Липців.

***

Західний Луганськ

Росіяни увійшли в Кругляківку на річці Оскіл, але 77-ма аеромобільна бригада та спецпідрозділ «Тимур» їх витіснили. Тоді вони припинили велику атаку . Хоча це хороші новини, ситуація все ще критична і залишатиметься такою, доки росіяни не будуть виведені з Піщаного.

Контратаки є важливою частиною оборонних операцій. Не всі українські бригади проводять їх через брак боєприпасів, особового складу чи інших можливостей. 3-тя десантно-штурмова бригада – одна з тих, хто контратакує, і то регулярно. Наприклад, два місяці тому вони провели контратаку на захід від Нововодяного. Минулого тижня один із їхніх підрозділів було перекинуто на 12 кілометрів на південь для штурму Невського.

Радар контрбатареї «Ястреб-АВ» був знищений у січні , квітні , липні і тепер минулого тижня за 44 км на схід від Синьківки.

Проїжджаючи вулицями Куп’янська, можна побачити результати багатомісячних бомбардувань.

Російський майор в окупованому Луганську загинув з БМП .

***

Сіверськ

Невеликі російські сили просунулися на 5 км за лінію фронту України, перш ніж були ліквідовані. Невеликі проникнення, які зрештою були ліквідовані, траплялися кілька разів раніше, але вони не призводять до зміни території.

Повідомляється, що орел захопив український дрон у Спірному, але втратив його. За збігом обставин пораненому орлу (невідомо де) допомагає медик.

На південь від Сіверська українські безпілотники працюють по російських військах і датчику. У районі Сіверська діють численні російські підрозділи .

***

Бахмут

Останні два місяці Росія та 30-та бригада ведуть бої на полі площею 1 квадратний кілометр . Цього тижня настала черга України повернути його.

Росія поширила контроль над східною стороною каналу на північ, а потім – у ході невпинних штурмів – створила спочатку два, а потім три невеликі плацдарми. Найдальше проникнення простягається на два кілометри. Якби Україна мала можливість контратакувати ці пункти пропуску, вона могла б утримувати цю лінію оборони протягом місяців. Проте українські контратаки рідкісні через нестачу особового складу та боєприпасів або дефіцит можливостей. Без контратак ця чудова лінія захисту розпадеться.

***

Торецьк

Росія просунулася до південного Торецька, але неясно, скільки території вона закріпила.

28-ма бригада вступає в бій на російських позиціях на північ від Дружби.

Пораненого бійця доставляють на збірний пункт для евакуації.

***

Покровськ

15-та бригада НГ у Селидовому витримує жорстокі лобові атаки, але Росія продовжує просуватися далі на південь. Ці наступи загрожували 59-й бригаді: вона була змушена відійти, щоб уникнути оточення. Прорив під Гостром місяць тому безпосередньо сприяв падінню Максимільянівки під тиском з півночі.

15-та Карадагська бригада використовує міни для захисту своїх оборонних позицій у Селидовому, але росіяни продовжують наступати на флангах, як показують бої на південь від міста .

За російськими десантниками на мотоциклах полювали дрони .

У жовтні 2023 року СБУ зламала мережу ФСБ із затриманням двох агентів, які повідомляли про рух гусеничної техніки в районі Авдіївки. Один агент уникнув захоплення. Уродженка Селидова, вона надала інформацію про українські фортифікаційні та артилерійські позиції. Минулого тижня її заарештували , коли вона планувала втекти до Європи як внутрішньо переміщена особа, а потім потрапити до Росії. На момент арешту у неї був російський паспорт і телефон, за яким вона розмовляла зі своїм куратором. Скільки українців загинуло через її дії, невідомо.

***

Богоявленка

Росія рушила на Катеринівку з півдня, що змусило евакуювати останні західні укріплення Костянтинівки. На північ від Новодонецького вони закріпили територію 1500х3000 метрів.

79-та бригада вже рік вбиває росіян на цьому ділянці. Минулого тижня Росія направила в штурм 33 бронетехніки. Вони втратили 14 і четверо були пошкоджені на додаток до 73 убитих і поранених. Відео є ГРАФІЧНИМ . Це відео не є.

Богоявленку зараз бомбардують УМПК .

Запоріжжя

Знову потрапили росіяни, які зібралися на навчання . 128-ма бригада використовувала розвідувальний безпілотник «Акула» для виклику удару GMLRS.

Херсон

Росія продовжує витрачати боєприпаси по цивільних цілях у цьому секторі. У цьому відео показано шкоду від однієї атаки.

На Дніпрі підбитий російський катер.

Південніше Антонівського мосту та північніше Олешок сильно пошкоджено міст через річку Конка .

Поставки постачання російським військам вздовж річки Дніпро були низькими протягом кількох місяців. Вода є важким і громіздким витратним матеріалом і не має пріоритету. У результаті російські солдати набирали воду з викопаних ними ставків і невеликих колодязів. Вживання цієї води викликало спалах холери, про який повідомлялося з червня по серпень. Воно поширилося по всьому російському гарнізону в Криму. З серпня не надходило жодних повідомлень, але росіяни все ще збирають воду як можуть.

Невідоме місцезнаходження

Погляд від командира російського загону починається з того, як він наказує своєму загону відступити після того, як когось поранено, і вони атакувані кількома дронами. У підсумку ватажок отримує легке поранення. Чого не вистачає, так це українських мінометів і артилерії, тому що їх недостатньо забезпечено.

Якщо не використовується волоконно-оптичний кабель, тактичні безпілотники управляються за допомогою радіосигналів: один для відео та один для сигналів управління. Кожна сторона досить часто перехоплює сигнали безпілотників один одного. У цьому випадку українські оператори безпілотників перехоплюють сигнал російського відеодрона, коли росіяни керували безпілотником, щоб вдарити по будівлі, яку вони займали. Вони змогли побачити атаку на їхню позицію з російської точки зору.

Росія

Свердловський боєприпасний завод був атакований 14 безпілотниками за 760 км від України. Повідомляється, що на станцію площею 16 кв. км вдарили сім безпілотників. Хоча вибухи були зафіксовані , про реальні збитки поки не повідомляється.

 

Це карта всіх українських атак у Росії з графіком частоти атак

Та сама діаграма розбита за типом цілі.

Знову атакували аеродром Липецьк-2 . Літак, паливо, масло та боєприпаси знаходяться на місці, але про фактичні збитки поки не повідомляється.

Росія сформувала 3-тисячний батальйон північнокорейських солдатів, який може бути дислокований у Курську. В іншому звіті йдеться про 2600 батальйону. Є повідомлення, що 18 північнокорейців дезертували за 7 км від українського кордону, і росіяни шукають їх і сподіваються, що їхнє начальство не дізнається про інцидент.

У Москві вбили російського полковника після восьми пострілів у його автомобіль. Свідки впізнали Mitsubishi Outlander, який проїжджав повз під час стрілянини. Водія допитали, але він лише свідок. Теорія полягає в тому, що хтось застрелив його під час ходьби та втік через ліс, щоб уникнути камер.

Шестеро чоловіків у масках увірвалися на завод з виробництва деталей для вертольотів у Санкт-Петербурзі та розбили техніку сокирами та молотками. Вони забрали телефони працівників, які там були. Співробітники думають, що вони можуть бути від їхніх конкурентів .

***

Україна

Командир 13-ї бригади вважає за необхідне знизити вік за мобілізацією до 21 року . Інші розуміють настрої, але стурбовані вузькою демографією цієї вікової групи та хвилюються за майбутнє країни.

Низька народжуваність 20-25 років тому призвела до дуже вузького демографічного діапазону серед дорослої української молоді.

Минуле впливає на сьогодення. Ця діаграма 2014 року показує, що під час Другої світової війни було вбито так багато українців, що народжуваність вплинула на покоління пізніше, що, у свою чергу, вплинуло на наступне покоління. У поєднанні з економічними проблемами, еміграцією та світовими тенденціями зниження рівня народжуваності рівень народжуваності в Україні продовжував падати, аж поки у 2021 році не становив лише 1,16 дитини на сім’ю. Після повномасштабної війни цей показник впав до рівня нижче 1,0 , одного з найнижчих у світі. світ. Для підтримки чисельності необхідно 2,1 дитини на сім’ю. Значення нижче 1,3 означає, що чисельність населення зменшуватиметься зі зростаючою швидкістю.

У 2013 році в Україні народилася 494 ​​521 дитина, у 2021 році – вдвічі менше. Багато країн стикаються з економічними проблемами через низьку народжуваність, і для України вони будуть серйозною проблемою. Причина, чому Україна не призовує чоловіків у 21 чи 18 років, полягає в тому, що від них залежить майбутнє нації, хоча нація зараз під загрозою.

***

20% українських військовополонених, яких повернули, не були в жодному списку відомих військовополонених. Понад 40 тисяч українців вважаються зниклими безвісти. Ймовірно, багато загиблих, але в Україні вважають , що половина зниклих безвісти ще може бути живою.

Батарея Patriot запускає по невидимій повітряній цілі.

Україні знадобиться до 200 років, щоб знищити всі нерозірвані боєприпаси в своїй країні. Якщо є якісь сумніви: зверніть увагу, що українці досі регулярно виявляють боєприпаси часів Другої світової війни .

24 серпня в Україні заборонили російські церкви. Кілька десятків із 10 000 церков такої приналежності були притягнені до кримінальної відповідальності. В одній церкві колишній військовий медик запитав парафіян: «Скільки ще людей потрібно померти, щоб ви перестали ходити до Московського патріархату?». Тоді між ним і священиками виникла сутичка. Спочатку вони сказали, що він упустив Біблію, і священики хотіли його зупинити, але відео показало, що священики випадково впустили Біблію. Потім сказали, що він розлив святу воду. У всякому разі священнослужителі поклали медика зі струсом мозку в лікарню і за їхніми заявами висунули звинувачення в хуліганстві. Коли було опубліковано відео з подією, двох священнослужителів також звинувачують у хуліганстві. Тепер цю церкву очолює духовенство, яке не відповідає Москві.

***

Дипломатія

Південна Корея каже, що 12 000 північнокорейських військових навчаються на сході Росії . Україна каже, що їхня кількість становить майже 11 тисяч, і їх навчання завершиться 1 листопада. Вони також кажуть, що 2600 північнокорейців вже відправлені до Курська. Північна Корея має армію з 1,1 мільйона солдатів плюс 180 000 військово-повітряних сил, флоту та стратегічного ракетного корпусу. У них у країні 26 мільйонів людей.

Франція пропонує тимчасові візи для російських дезертирів , які хочуть подати прохання про політичний притулок.

Лукашенко каже, що Білорусь має брати участь у переговорах, інакше «вони» заберуть половину країни. Але їм не дають місця за столом, тому що Лукашенка не зігнути.

Українські підрозділи вже давно покладаються на пожертви, щоб забезпечити їх обладнанням, якого не надає український чи іноземний уряд: транспортні засоби для матеріально-технічного забезпечення чи евакуації поранених, генератори, окуляри нічного бачення, ноутбуки, монітори, телефони, планшети, акумулятори та інше важливе обладнання. Пожертви, як іноземні, так і внутрішні, також підвищують моральний дух, знаючи, що їхню боротьбу підтримує громадськість. У вигляді пожертвувань було зібрано понад 1 мільярд доларів, але гроші закінчуються. «Повернись живим» у 2022 році зібрав 38 мільйонів доларів, а з того часу — менше 19 мільйонів. У Європі на 7-10% менше людей, які готові пожертвувати Україні. У найбільшій економіці світу проавторитарні політики місяцями затримували допомогу США. Навіть після того, як допомогу було відновлено, кількість республіканців, які виступають проти допомоги, зросла в п’ять разів, а загальна опозиція зросла до 24%.

Обладнання, куплене за пожертви, збирають у Массачусетсі, Пенсільванії та Нью-Джерсі в березні 2022 року, а пожертви на продукти харчування збирають у Лімані, Україна, минулого місяця.

***

Обладнання

Оскільки їх звичайна артилерія буде знищена, а артилерійські стволи зношені, росіяни все більше покладатимуться на реактивну артилерію, відому як реактивні системи залпового вогню (РСЗВ). Незважаючи на те, що вони можуть випустити велику кількість вогневої потужності менш ніж за 30 секунд, некеровані ракети не такі точні, як звичайна артилерія. З іншого боку, ракетна труба не руйнується під час використання, і вони прості у виготовленні, на відміну від звичайних артилерійських стволів.

У лютому 2024 року Росія мала в Україні 1130 РСЗВ. Щонайменше 426 було візуально підтверджено як знищені. Кільський інститут вважає, що Росія виробляє 13 систем на місяць і що 80% вироблених систем відновлюються зі складу. Джомпі вважає, що вони виробляють більше. Більшість систем, що зберігаються, зникли, але їх було вилучено не лише для компенсації втрат, а й для розширення кількості систем, що використовуються.

У 2022 році Росія виробляла 250 тис. 152-мм реактивних снарядів і 33 тис. 122-мм реактивних снарядів на рік. Очікується, що вони створять 1 325 000 152-мм снарядів і 800 000 122-мм снарядів у 2024 році. Це може здатися великою кількістю боєприпасів, але якщо лише 200 систем випустять повний залп із 40 ракет на день, вони споживатимуть майже 3 мільйони снарядів. Однією з причин, чому росіяни можуть не виробляти більше РСЗВ, є те, що у них є достатньо боєприпасів для тієї кількості, яку вони виробляють. На даний момент боєприпаси є обмежуючим фактором, а не транспортні засоби.

***

Командир російської артилерії сказав, що вони нещодавно знищили артилерійську установку M777 першим снарядом на 28,5 км. Це можливо з новими бочками, які не були зношені внаслідок використання. Старі стволи не стрілятимуть так далеко чи так точно. Але більшість гармат у його полку мають зношені стволи. Крім того, снаряди, виготовлені в різних місцях (і в Росії, і в Північній Кореї), мають різний рівень пороху, що порушує розрахунки для точного вогню.

Австралія отримує танки M1A2 і відправляє в Україну 49 старих M1A1 .

«Найближчими місяцями США нададуть Україні ряд додаткових можливостей, включаючи сотні ППО-перехоплювачів , десятки тактичних систем ППО, додаткові артилерійські системи, значну кількість боєприпасів, сотні БТР і БМП, а також тисячі додаткова бронетехніка».

Українські дрони-приманки мають алюмінієві крила для створення більшої радіолокаційної віддачі. Вони намагаються відвести ракетний вогонь від ударних безпілотників, як показано на відео CNN .

Більшість втрат російських танків – це моделі, які вже не випускаються .

Понад 2/3 втрат російських БМП/БТР не виробляються . Проте за останні чотири місяці втрати моделей, які все ще виробляються, трохи зросли.

Протягом більшої частини війни на кожні 2 втрачених російських БМП/БТР припадав один російський танк. За останні чотири місяці показник змінився до майже 4 втрачених БМП/БТР на кожен танк.

Операція Лопата

Це годинне відео операції «Лопата», штурму позиції поблизу Первомайського ротою «Обрана» 23 серпня 2023 року. (Усі графічні зображення розмиті). На тлі битви під Авдіївкою це було дуже невелике зіткнення, але відео демонструє рівень деталізації, необхідний компетентному підрозділу для проведення наступальної операції. В українській армії багато боєздатних підрозділів. Цей підрозділ мав додаткові навички запису та публікації події, що є ключовим компонентом для збору коштів, необхідних для оснащення українських підрозділів.

Для міжнародного підрозділу 59-ї бригади це була третя місія. У підрозділі був персонал з кількох країн, і вони спілкувалися англійською. (Я все одно буду називати їх українцями, оскільки вони є членами української армії). У своїй другій місії з 40 військовослужбовців, які брали участь, 26 було поранено і двоє вбито, і росіяни оголосили, що обрану роту було знищено. Зі свого боку, обрані хотіли відплати.

Отримали наказ ліквідувати позицію російських кулеметів на розі двох смуг дерев. Лідеру Обраної роти було надано дозвіл розширити місію, щоб проникнути трохи глибше та вразити 2-гу позицію з десяти росіян уздовж лінії дерев, а потім ізолювати 1-шу кулеметну позицію та 12 росіян, які там дислокувалися. Окрім 14 осіб обраної роти, українська команда з шести чоловік також атакувала б з фронту, щоб вести пригнічуючий вогонь і, сподіваємось, переконати росіян здатися, завдання, яке було б набагато важче виконати англійською мовою. Росіяни, які оборонялися, не були солдатами строкової служби і не полоненими, вони були військовослужбовцями-контрактниками, і українці хотіли їх допитати.

Ризик місії полягає в тому, що їм доведеться вижити під час наближення російського оборонного вогню. Перевага полягає в тому, що якби вони вижили, атака в кількох точках розбила б російський вогонь, і росіянам довелося б захищатися з різних напрямків. Плутанина, яку це зрештою спричинило під час бою, призвела до загибелі п’ятьох росіян.

У них був тиждень, щоб спланувати місію. У той час командир бригади доручив підрозділам безпілотників забезпечити відеозйомку позиції та місцевості, яку потрібно було подолати для штурму позиції. Команди вивчили відеозаписи та обрали маршрут штурму. Вони провели два піших розвідки маршруту, щоб визначити стан ґрунту, який не видно дронами. Маршрут був або очищений від мін і перешкод, або змінений в обхід.

Склавши план, вони знайшли таку ж лінію окопів за дружніми лініями та провели репетиції штурму, щоб кожен зрозумів свою роль і цілі. Жоден план не витримує контакту з ворогом, але детальний план забезпечує згуртованість, необхідну для об’єднаних дій, і збільшує бойову міць підрозділу.

Маршрут було позначено в ключових місцях під час однієї з двох їхніх розвідувальних місій.

Швидкість і агресивність були важливими складовими операції. Чим швидше вони рухалися, тим менше часу було у росіян, щоб викликати вогонь із непрямого наведення та підтримку з безпілотників. І чим швидше вони рухалися, тим важче було вразити всю російську зброю, тому було вирішено підвозити штурмову групу на броньованих HMMWV. Усі члени штурмової групи були знайомі з кожним аспектом місії, але водії HMMWV приділяли особливу увагу кадрам, зробленим безпілотником місцевості вздовж маршруту до російських позицій. Будь-які затримки через втрату або невпевненість підвищать шанси бути враженим.

Ще одна перевага використання HMMWV полягає в тому, що людині властиво стріляти по найбільшій загрозі. Після того, як піхота була виведена з коней, кулемети на машинах вели вогонь по російських позиціях, щоб придушити їх, а броньовані HMMWV привертали вогонь противника. Це дасть піхотинцям, які спішилися, час переміститися в прикриття між деревами та битися на рівних.

Останні 600 метрів провідний водій зрозумів, що рельєф на землі виглядає інакше, ніж під час перегляду запису дрона, але йому потрібно було їхати лише по прямій лінії, щоб продовжувати рух. Вони почали вести вогонь з мінометів, гранатометів і кулеметів, одна з машин налетіла на невидиму міну. Серйозних травм не було, тому вони почали штурм. Їм довелося швидко рухатися з відкритої дороги до прикриття лісового масиву. Поки вони сходили з коней, вони вели вогонь з позиції, з якої українці мали вести бій, але водій висадив їх за кілька сотень метрів від місця, де вони мали бути, тому вони були змушені кинутися в бій.

РПГ пролітає над їхніми головами, коли вони спішуються. HMMWV був уражений іншим снарядом RPG незабаром після цього.

Коли піхоту висадили, дві машини, що залишилися, розвернулися й поїхали. По дорозі назад один із HMMWV щось зачепило, але вони змогли продовжити рух. Коли вони досягли безпечної лінії, вони з’ясували, що башта була пробита з лівого боку гранатом РПГ, який також пройшов через правий бік башти, перш ніж вибухнути. Найближча російська позиція, яка могла вдарити по них з лівого боку, була за 450 метрів. Поразка рухомої цілі на такій відстані була або справді щасливим, або дійсно вдалим пострілом, особливо якщо врахувати, що РПГ, випущені з відстані менше 100 метрів, промахнулися.

Здобувши вогневу перевагу (випустивши більше куль, ніж противник), штурмові групи рушили в окопи. В одній ситуації член команди здійснював нагляд, а двоє інших готували гранати, через що вони залишилися без зброї на кілька секунд. Проблема в тому, що вони були перед учасником, який здійснював нагляд. Якщо росіянин піддався вогню, і вони опинилися між росіянином і товаришем по команді, який спостерігав, товариш по команді не міг бити росіянина. На щастя, прямо перед наглядачем виник росіянин. У той момент, коли росіянин зорієнтувався, його, ймовірно, застрелили.

Росіянин зайшов за ріг і, ймовірно, був застрелений солдатом, що стояв на дозорі.

Якщо в нього стріляли, то він або не вбитий, або був не один. У будівлях і траншеях небезпечні кути. Коли лідер групи підійшов до кута і почав «колоти кут», він отримав поранення в шию і зім’явся назад. Він впав у шок і запитав, чи він мертвий, джерело поширених жартів у підрозділі. Коли його запевнили, що він не мертвий, він занепокоївся, оскільки не міг рухатися та боявся, що його може паралізувати. Через п’ять хвилин деякі рухи відновилися, а разом з ними й сильний біль. Незважаючи на біль, він був щасливий, що міг рухатися.

ВЕРХ: «Обернути кут» означає повільно дивитися за кут, мінімізуючи оголення свого тіла. Кут кожного руху нагадує шматок пирога. У той час як ваша голова та частина верхньої частини тіла відкриті, решта тіла – ні, що дає ворогу меншу ціль. ВНИЗУ: момент, коли лідер групи був убитий серією з трьох раундів під час удару по куту.

Постріл був зроблений з 20 метрів, і той самий поранений росіянин вдарив іншого члена команди в голову, але той практично не постраждав і кинув гранату менш ніж за метр від росіянина. Коли росіянин нахилився, щоб підняти гранату, вона вибухнула і смертельно поранила його. Коли штурмові групи рушили вперед, вони могли почути його останні стогони перед тим, як витекти кров’ю.

Вони продовжують розчищати різні траншеї з маскувальними сітками, рослинністю та темними дірами, які закривають їм огляд. Вони постійно спілкуються один з одним, наказуючи один одному спостерігати за одним сектором, поки вони очищають інший, закликаючи товариша по команді підтримати їх, коли вони просуваються вперед у траншеї, кричачи: «Відривай!» щоразу вони кидають осколкову гранату, щоб попередити своїх товаришів по команді. На півдорозі бою два російські безпілотники підірвалися під час промахів, тож вони вихопили траншейний глушник у пораненого лідера групи, і одному з учасників було доручено вмикати його щоразу, коли наближався дрон.

У кількох випадках росіяни не знали, де знаходяться українські військові. В одному випадку росіянин поклав зброю поруч із собою на землю та не був достатньо швидким, коли його зненацька здивував наступаючий член штурмової групи. В іншому випадку росіянин біг в траншеї до позиції, яку займала українська команда, і був убитий, не усвідомивши цього. У третьому випадку троє росіян бігли від однієї української групи, не усвідомлюючи, що прямують до іншої групи. Двох застрелили, а один беззбройний пробіг повз українця, який стріляв. Українець побоювався, що розстріляв своїх членів іншої штурмової групи. Беззбройний росіянин відмовився здаватися і втік назад, куди прийшов. На той час українець побачив свої нашивки, які ідентифікували його як росіянина, і оскільки він відмовився здатися, його зачепили та вбили.

Останні миті життя беззбройного росіянина, коли він вибіг на окуповану Україною позицію, усвідомив свою помилку, а потім побіг назад до своєї позиції, відмовляючись здаватися.

Зачистивши більшу частину позиції, український безпілотник виявив розташування кількох росіян і передав це керівнику штурму, який передав це своїм військам. Російські війська, які знаходили прикриття в ополонках, були розстріляні або вбиті гранатами. Потім штурмові групи зробили паузу для встановлення управління всіма своїми елементами.

При атаці об’єкта з двох різних боків є небезпека зустрітися посередині і перестріляти дружніх солдатів. Захід контролю, щоб запобігти цьому, полягав у тому, щоб кожна група мала межу просування, тобто вони не рухалися далі цієї точки. План полягав у тому, щоб групи з обох боків бункера поговорили одна з одною та визначили, хто залишиться на місці, а хто очистить бункер, залежно від ситуації. Очистивши бункер, ця група викидає важку жовту ганчірку, що вказує на дружній підрозділ.

Поки їдете до мети, хтось на задньому сидінні тримає жовту ганчірку, намотану на палицю, яку можна кинути, щоб вказати на наступ дружніх сил. Це контрольний захід для запобігання дружнього вогню.

Але вони втратили радіозв’язок з однією зі своїх штурмових груп по той бік бункера. Оскільки безпілотники зіткнулися поблизу зниклої штурмової групи, виникли побоювання, що вони вбиті або поранені, і було прийнято рішення прорвати межу просування та взяти бункер. Окрім усунення останніх російських опозиційних сил, це дало б їм можливість лікувати поранених, які вижили, якщо такі були.

Весь час, поки вони просувалися, вони були стурбовані дружнім вогнем і кричали перед кожним киданням гранати. Вони обережно просувалися вперед, а потім один лідер побачив, як з іншого боку в них кинули «Нон-Стоп».

Нон стоп – один з енергетичних напоїв, які вживають українські військові. Саме цей підрозділ також врятував банки та начинив їх вибухівкою. У минулому вони виявили, що звичайні гранати не завжди були ефективними в бункерах, якщо росіяни мали хоч трохи прикриття від осколків. Але велика банка вибухівки «Нон-Стоп» була ефективною лише з більшим вибухом, без будь-яких осколків. Першою ознакою того, що хтось із зниклої штурмової групи ще живий, стало те, що в їхній бік кинули банку Non Stop.

Коли лідер групи вигукнув: «Нон стоп», усі знали, що буде далі, і швидко відбігли назад і сховалися. Три секунди між криком і детонацією вистачило, щоб знайти безпеку, і вони відразу ж почали кричати: «По-дружньому!» Інша команда кинула жовтий прапор, і зв’язок було відновлено.

Як знову об’єднане командування, вони завершили розчищення решти системи окопів і обмінялися інформацією про одне «внутрішньо-вихідне» поранення шиї та знищений HMMWV, а також удари безпілотників. Вони почали готуватися до контратаки, але натомість потрапили під удари мінометів калібру 120 мм, оскільки росіяни або зрозуміли, що позиції впали, або їх не хвилювали дружні втрати.

Росіяни також стріляли артилерією та сльозогінним газом, але газові снаряди не впали на них безпосередньо, і вітер віддув газ від них. Газові снаряди були випущені перед тим, як Росія розпочала контратаку, але українська артилерія влучила в атаку, не досягнувши захопленої позиції, і вцілілі повернули назад.

Поки це відбувалося, їхній шведський снайпер почав вражати цілі вночі в смузі дерев за 600 метрів. Снайпер викликав канадця, який давно оговтався після свого промаху, і змусив його вести автоматичний вогонь, в той час як той вносив йому корективи, дивлячись через його теплову зону. Сам канадець не бачив ціль, і автоматний вогонь не влучив у росіян, але близькі промахи змусили їх рухатися та оголюватися, а снайпер убивав їх під час руху (на відстані 600 метрів).

Приблизно через шість годин після початку операції вони почали свою ексфільтрацію в темряві. Пораненого в шию бійця несли на ношах, поки не зустріли машину швидкої допомоги M113, а потім усі продовжили шлях назад до місця збору.

Вони вбили 22 росіян на об’єкті, ще шістьох снайпер убив на сусідній позиції. Полонених вони не захопили.

© 2024 Том Купер

 

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Майже у 2 рази побільшало людей-банкрутів за останні чотири місяці

У Молдові відбудеться другий тур президентських виборів