in , ,

Власника відомого агрохолдингу звинувачують в наданні найбільшого хабаря в історії України

02 лютого 2024 НАБУ і САП скерували до суду справу стосовно власника агрохолдингу “Укрлендфармінг” Олега Бахматюка, якого обвинувачують у наданні неправомірної вигоди колишньому голові Державної фіскальної служби України. Його дії кваліфікували за ч. 4 ст. 369 КК України. Про це повідомили у НАБУ.

Слідство встановило факти надання власником агрохолдингу голові ДФС (2015-2016 рр.) неправомірної вигоди у розмірі 5,5 млн дол. США за забезпечення відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 – серпня 2016 рр.

«Плату за послуги», яка в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, власник агрохолдингу перераховував на рахунки іноземних компаній, підконтрольних голові ДФС та його близьких осіб.

Голова ДФС надалі пріоритезував виплати з відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, натомість не включав відомості про суми, заявлені до бюджетного відшкодування іншими суб’єктами господарювання (в тому числі комунальними підприємствами), які мали на те право.

2 лютого 2023 року НАБУ і САП завершили розслідування стосовно колишнього голови Державної фіскальної служби України та його пособника (радника), 24 травня справу скерували до суду.

18 квітня 2023 року НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою власника агрохолдингу. Наразі він перебуває у розшуку.

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Мінекономіки оновило список авто, за які доведеться заплатити податок на розкіш у 2024 році

У Верховному Суді України посадовець виправдовував агресію рф