in ,

Внаслідок ракетної атаки у Києві загинула відома науковиця

Внаслідок російського обстрілу Києва 2 січня загинула науковиця, викладачка НаУКМА Людмила Шевцова.

Про це повідомляє Інститут гідробіології НАН України.

«2 січня 2024 року, під час терористичної ракетної атаки на Київ, загинула Шевцова Людмила Василівна – доктор біологічних наук, професор, довгі роки – завідувач відділу Інституту гідробіології НАН України, в останні роки – викладач університету «Києво-Могилянська академія», – йдеться у повідомленні.

Як розповів Укрінформу заступник директора з наукової роботи Інституту гідробіології НАНУ Володимир Юришинець, Людмила Шевцова навчалася в КНУ ім. Шевченка з 1956 по 1961 роки. В Інституті гідробіології почала працювати на посаді лаборанта у 1961 році, закінчила аспірантуру і захистила кандидатську дисертацію у 1969 році, а докторську у 1991 році.

Певний час Людмила Шевцова очолювала відділ гідробілогії річкових систем Інституту гідробіології НАНУ і досліджувала фауну дна каналів, зрошувальних систем України, зокрема півдня України.

Як зазначив Юришинець, Людмила Шевцова була спеціалістом по двостулковим молюскам, у неї є роботи по Дністру, каналу Дніпро-Донбас, каналу Дунай-Сасик. Окрім цього, Щевцова працювала і у Середній Азії, досліджувала зообентос (сукупність тваринних організмів, що мешкають на дні водойм) каналів пустель.

«ЇЇ наукові доробки були присвячені дослідженню запобігання перешкодам, які можуть виникнути в каналах, оскільки робота каналів повʼязана з тим, що там поселяються різні організми, живі істоти, і можуть зменшувати пропускну здатність каналів, можуть обростати гідротехнічні споруди, насоси тощо. І саме з дослідженням таких екологічних наслідків і забезпечення нормальної якості води, характеристик водозабезпечення каналів Людмила Василівна багато працювала. У неї є методичні вказівки по боротьбі з дрейсенами, це двостулкові молюски, якими обростають гідротехнічні споруди в наших і не лише наших водоймах, в закритій зрошувальній системі. Саме по цій екології у неї було багато робіт», – розповів Юришинець.

Колектив “Юридичного вісника України” сумує з приводу цієї втрати і висловлює співчуття рідним та близьким.

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У МОЗ розповіли, де знайти адреси та контакти МСЕК

Якою у 2024 році буде Програма медичних гарантій