in , ,

Впродовж своєї каденції Президент України Володимир Зеленський призначив на посади суддів понад 800 осіб.

Впродовж своєї каденції Президент України Володимир Зеленський призначив на посади суддів понад 800 осіб.

У всіх поданнях про призначення суддів, які надійшли на адресу Президента України, Вища рада правосуддя своїм рішенням констатувала відсутність обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидатів на посаду судді критерію доброчесності чи професійної етики або інших обставин, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у зв’язку з призначенням на посаду судді.

Такі висновки ВРП були зроблені за результатами розгляду рішень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відповідність кандидатів займаній посаді судді за підсумками кваліфікаційного оцінювання.

Про те сам факт призначення на посаду судді не дає абсолютного імунітету чи індульгенції від притягнення до відповідальності, серед іншого і кримінальної в тому числі , за вчинені правопорушення. У разі наявності конкретних фактів порушень закону тими чи іншими особами кожен має право звернутися до відповідного органу для здійснення перевірки та реагування.

Глава держави розраховує, що за активної участі небайдужої частини суспільства якнайшвидше відбудеться оновлення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя, які стануть запорукою формування доброчесного та високопрофесійного суддівського корпусу.

Джерело: https://www.president.gov.ua/

 

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справах про відсторонення від роботи через відсутність щеплення проти COVID-19

Прийнято Державний бюджет України на 2022 рік