in

ВРУ відхилила закон про Конституційний Суд

Верховна Рада не підтримала Закон «Про Конституційний Суд України». За ухвалення цього законопроекту (№ 5336-1) проголосували всього 179 із 351 депутата, зареєстрованого в сесійній залі.

У подальшому ВРУ чотири рази голосувала за відправку його на повторне друге читання, але не було необхідної підтримки залу: двічі пропозиція набирала 223 голоси, ще двічі – 219. Відтак згідно з регламентом ВРУ такий законопроект вважається відхиленим.

Нагадаємо, вказаним законом пропонувалося встановити, що до складу суду увійдуть 18 суддів – по шість від Президента України, Верховної Ради і з’їзду суддів. Відбір кандидатур на посади суддів КС на конкурсній основі здійснюють конкурсні комісії, які створюють, відповідно, Президент, Верховна Рада, з’їзд суддів, а в період між з’їздами суддів – Рада суддів України.

Також пропонувалося визначити, що суддя КСУ призначається на дев’ять років без права бути призначеним повторно. Законопроектом передбачалося, що посадовий оклад судді Конституційного Суду встановлюється в розмірі посадового окладу судді Верховного Суду з коефіцієнтом 1,5. Крім того, суддям КСУ передбачалося виплачувати щомісячну доплату за вислугу років та доплату за науковий ступінь доктора філософії (кандидат наук) або доктора юридичних наук.

Як відзначав народний депутат від БПП Віктор Пинзеник, законопроектом передбачалися розміри зарплати суддям КСУ, які є неприпустимими «ні з економічної, ні з моральної точок зору. Більше того, вони виглядають навіть непристойними». Як пропонувалося, в складі суду повинні були діяти Велика палата, два сенати і шість колегій. Згідно з проектом закону, формами звернення до суду є конституційне подання, конституційне звернення, а також нова норма – конституційна скарга. Суб’єктом права на конституційну скаргу є фізична особа, яка вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні по його справі закон (чи окремі його положення) суперечить Конституції України. Представництво суб’єкта права на конституційну скаргу в суді може здійснюватися виключно адвокатом.

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

ВККСУ оприлюднила досьє кандидатів у Верховний Суд

Навчально-практичний семінар «Затримання особи в кримінальному процесі»