in

Як ми РАЦСи ремонтували

Прийшовши через відкритий конкурсу на посаду начальника Головного територіального управління юстиції столиці, я не лише запровадив створити «Он-лайн будинок юстиції» та програму з вивчення іноземної мови Lingva. Skills, а й став відповідальним за три сфери діяльності юстиції Києва: державної виконавчої служби, нотаріату та відділу реєстрації актів цивільного стану.

Із чого все починалося?

А починалося все в квітні цього року з ініціативи нашого управління, яка отримала назву «Врятуємо ДРАЦСи». Вирішили (нехай і частково, в межах своєї компетенції) виправити ситуацію з фасадами відділів будівель держреєстрації актів цивільного стану та їх внутрішнім оздобленням.

До цього це були старі, сірі, прорадянські будівлі, які жахали своїм виглядом. Ми розпочали з найголовнішої проблеми — екстер’єру та прибудинкової території, реставрації сходів, а вже потім влаштовували генеральне прибирання. І вже до липня запланований обсяг робіт було виконано. Зокрема, перший на черзі був Центральний палац урочистих подій за адресою проспект Перемоги, 11. Далі облаштували відділи ДРАЦС в Оболонському та Солом’янському районах.

Після зовнішнього, зайнялися внутрішнім оновленням приміщень — позбулися усього старого. До ініціативи долучали усіх небайдужих, талановитих, молодих й охочих громадян. Надали їм необмежену можливість для втілення їх найкреативніших ідей. Як результат — оновлений інтер’єр. При тому наші співробітники самостійно оновили стіни та зали урочистих подій.

У когось виникне запитання: звідки в державної установи кошти на проведення відповідних реконструкцій? Все дуже просто. Реставрацію ми проводили спільно з районними держадміністраціями столиці, яким я вдячний за плідну співпрацю. Ми надали матеріали, а вони працівників для проведення відповідних робіт.

На цьому зупинятися не плануємо. На черзі Дарницький та Дніпровський відділи ДРАЦС. Тепер затишні, нехай і не luxury, але ж акуратні та гостинні палаци урочистих подій радо вітатимуть киян та гостей столиці.

Окрім цього, для громадян створимо сторінки кожного відділу ДРАЦС у мережі Facebook, скористатися якими може кожен пересічний громадянин, отримати потрібну інформацію, проконсультуватись або ж просто прослідкувати за останніми змінами та ініціативами. На більшість питань на Facebook я відповідаю особисто й одразу ж даю доручення для вирішення проблемних питань.

Ініціатива продовжує розвиватися. Нещодавно всім, хто бажає укласти шлюб у романтичній атмосфері на оновленій території Дарницького відділу ДРАЦС, ми пропонуємо виїзну церемонію — незабутнє свято на все життя для молодят та всієї родини. На мою думку, кожна церемонія одруження повинна бути індивідуальною, з урахуванням побажань наречених та їхніх батьків.

Але це лише початок і плани наші далекоглядні, в майбутньому кожен палац урочистих подій буде відреставровано й ми повернемо традицію шлюбу для українців. Як відомо, у бажанні зробити своє весілля не схожим на інші або втекти від звичних сценаріїв багато молодят сьогодні одружуються за кордоном. Але це дорого, ризиковано, а віддалена організація та контролювання процесу створюють безліч проблем. Саме тому в нас з’явилася ідея щодо оновлення й ремонту цих закладів. Мета — створення більш комфортних умов реєстрації шлюбів, аби більшала кількість міцних союзів між українцями, зберігалися традиції.

На підході новий проект від Мін’юсту — реєстрація шлюбу за 24 години. Він діятиме в Маріуполі, Северодонецьку, Херсоні, Києві, Одесі та Львові, а вже згодом і по всій території України, вже у серпні. Впевнений, що ми все зможемо!

Станіслав КУЦЕНКО,
начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Штрафи за їзду в стані сп’яніння підвищено в три рази

Виправдувальний вирок для судді Пироженка