in ,

Як українці ставляться до сортування сміття? З цього приводу презентовано національне дослідження. 

Як українці ставляться до сортування сміття? З цього приводу презентовано національне дослідження.

Андрій Єременко засновник дослідницької компанії Active Group, заявив, що понад 50% українців готові розпочати сортувати сміття. Однак через відсутність, роз’яснювальної компанії, інфраструктури та відповідних навичок вони не можуть впровадити цю важливу навичку у своє життя.

45% українців вважають, що їм на перешкоді відсутність спеціальних баків, 37% скаржаться на відсутність звичок та навичок. І лише 33% не хочуть цього робити бо не бачать сенсу. Водночас 49,5% українців сказали, що у них зміниться ставлення до представників бізнесу, які запровадять у свою роботу сортування сміття. Обираючи між двома закладами, які надать відносно рівні послуги, вони з більшою охотою підуть у кафе, ресторан чи магазин, якщо будуть знати, що власники сортують сміття.

Цю тезу підтвердив Артем Миргородський, СEO компанії GreenAge, яка першою в Києві працює у цій сфері з представниками бізнесу. За його словами у клієнтів компанії (а їх уже близько 30) ситуація змінилась у кращу сторону. Окрім того він наголосив, що питання поводження з відходами у Києві доходить до критичної межі.

Кожного дня 300 сміттєвозів двічі на день вивозять на полігон сміття у 5 млн контейнерах. Загалом Київ генерує на рік понад 1,5 млн тон сміття і кількість лише збільшується. “На жаль, місцева влада не у всіх містах України займається вирішенням цього питання. Львів, Вінниця, Хмельницький є лідерами процесу. До них зараз приєднується Київ та Рівне, які запросили експертів GreenAge до участі у вирішенні цього виклику”, – наголосив Віктор Таран, ГО Цифрова репутація.

На жаль, це швидше поодинокі випадки. І якщо місцева влада найближчим часом не займеться вирішенням цього питання, Україна вже за 10 років ризикує бути заваленою сміттям, а мешканці міст жити в постійній екологічній катастрофі.

Оригінал статті – на сайті Українського кризового медіа-центру: https://uacrisis.org/uk/ukrayintsi-rozumiyut-problemy-zi-smittyam-ta-gotovi-do-rozdilnogo-zboru-vidhodiv-nastupni-kroky-za-mistsevoyu-vladoyu

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Чи загрожує свободі слова “тимчасове закриття” KyivPost?”

До Конгресу США внесено резолюцію про невизнання Володимира Путіна президентом Росії після 2024 року