in , ,

Єдиний податок: питання та відповіді

Фізичні особи – платники єдиного податку, які до 1 серпня 2023 року використовували особливості оподаткування – були зареєстровані платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою податку 2 відсотки, повинні по 31 СЕРПНЯ 2023 РОКУ (включно) привести реєстраційні дані як фізичної особи – підприємця, так і платника єдиного податку у відповідність до вимог ПКУ, зокрема щодо ВИДІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (згідно з КВЕД), які мають відповідати обраній групі платника єдиного податку.

Юридична особа – платник єдиного податку ІІІ групи, яка з початку року обрала ставку єдиного податку у розмірі 3 %, яка передбачає сплату ПДВ та якій протягом звітного кварталу було анульовано реєстрацію платника ПДВ, застосовує у такому звітному кварталі ставку єдиного податку у розмірі 3 % та не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу зобов’язана подати заяву щодо переходу на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 5 %, що передбачає включення ПДВ до складу єдиного податку, або заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування.

З 1 серпня 2023 року платники єдиного податку першої та другої груп (крім з окупованих територій) втрачають право не сплачувати єдиний податок.

Чи повинні ФОП – платники ЄП першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ (крім е-резидентів), зберігати первинні документи та чи передбачена відповідальність за їх незберігання?

Так, повинні зберігати первинні документи. За незберігання первинних документів на підставі яких здійснювався облік доходів, застосовуються штрафи відповідно до п. 121.1 ст. 121 ПКУ.

Водночас, штрафи, передбачені п. 121.1 ст. 121 ПКУ, не застосовуються за незберігання первинних документів, які підтверджують витрати на придбання товарів/послуг.

При цьому фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які не зареєстровані платниками ПДВ та які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння зобов’язані зберігати первинні документи, які підтверджують витрати на придбання товарів/послуг, а у разі їх незберігання до таких платників застосовуються штрафи відповідно до п. 121.1 ст. 121 ПКУ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Про оренду торговельних місць на ринках

Война: 17 августа, день 540 війни