in ,

Європейський суд з прав людини постановив про порушення Україною права судді Ігоря Самсіна, звільненого з Верховного суду за законом про люстрацію.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) постановив, що Україна порушила права судді Ігоря Самсіна, звільненого з Верховного суду за законом про люстрацію.

“Звільнення судді Верховного суду відповідно до закону України “Про очищення влади” призвело до порушення його прав” – заявив ЄСПЛ.

Зокрема, суд визнав порушення статті 8-й (право на повагу до приватного та сімейного життя). Ігор Самсін був звільнений з посади судді Верховного суду Ігоря Самсіна відповідно до Закону “Про очищення (люстрацію) влади”, прийнятого з метою усунення негативних змін у державній службі в період правління колишнього президента Віктора Януковича. Закон застосовувався до певних категорій державних службовців, які перебували на посадах у період з 2010 по 2014 рік.

Ігорю Самсіну заборонили працювати на державній службі до кінця 2024 року, а його ім’я внесли до загальнодоступного Люстраційного реєстру.

Крім того, оскільки його заява про відставку не розглядалася, він був позбавлений пільг, пов’язаних із виходом судді на пенсію, незважаючи на близькість до пенсійного віку.

Суд, зокрема, постановив, що заходи, передбачені законом про люстрацію та накладені на заявника, не були необхідними в демократичному суспільстві.

ЄСПЛ постановив, що Україна має виплатити Самсіну 5000 євро моральної шкоди та відшкодувати 1500 євро судових витрат.

Суд не виносив рішення щодо виплати матеріальної шкоди Ігорю Самсину.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Всеукраїнський Турнір юних правознавців

Важливий наказ ОГП “Про організацію діяльності прокурорів у кримінальному провадженні”