in ,

Юридичні поради щодо дарування земельної делянки.

Власник сільськогосподарської ділянки може подарувати її лише найближчим родичам. Як роз’яснили фахівці legalaid.gov.ua, такі обмеження накладають норми ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення”.

До найближчих родичів законодовство відносить чоловіка, дружину, дітей та батьків. Також у цю категорію входять рідні та двоюрідні брати і сестри, дід, баба, онуки, правнуки. Найближчими родичами вважаються і рідні дядько/тітка, племінники, пасинок, падчериця, відчим та мачуха.

Важливо, що ці вимоги не поширюються на земельні ділянки для садівництва та на земельні ділянки несільськогосподарських угідь. Однак поширюються на ділянки під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок.

Фахівці розяснили, що за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно у власність. Договір, що встановлює обов’язок обдаровуваного вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру, не є договором дарування.

Власник земельної ділянки с/г призначення може подарувати її, уклавши договір дарування.

NB: Договір дарування земельної ділянки укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Під час посвідчення такого договору нотаріус повинен перевірити дотримання вимог щодо загальної площі земельних ділянок с/г призначення, які може набувати у власність одна особа. Така перевірка здійснюється через Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, Держземкадастр та Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб–підприємців та громадських формувань. Зазначимо, що максимальний розмір — 100 га на особу.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Брифінг Катерини Коваль – Голови комісії з обрання керівника САП

Хабар за здоров’я