in , ,

З 1 квітня зросли штрафи за порушення трудового законодавства

В Україні збільшились штрафи за порушення трудового законодавства. Причина – зростання мінімальної зарплати з 1 квітня. Таким чином, штраф розраховуватиметься від 8 000 грн і, наприклад, за виплату заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ та податків роботодавця можуть оштрафувати на 80 000 грн.

Таке ж покарання можна отримати за інші порушення. Зокрема:

  • фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);
  • оформлення працівника на неповний робочий час або за трудовим договором з нефіксованим робочим часом – але лише у разі фактичного виконання роботи протягом усього робочого часу.

З 01.04.2024 – штраф 80 000 грн. До юридичних осіб та ФОП, які є платниками єдиного податку першої-третьої груп, застосовується попередження.

Водночас 128 000 грн штрафу можуть отримати роботодавці за недопущення до проведення перевірки з питань виявлення вищезазначених порушень. Або створення перешкод у її проведенні.

За кожного працівника, щодо якого не дотримано мінімальних державних гарантій з оплати праці, потрібно буде сплатити штраф у 16 000 грн. А 24 000 грн за:

  • порушення встановлених термінів виплати зарплати, інших виплат більш ніж за один місяць;
  • виплату їх у повному обсязі;
  • недопущення до проведення перевірки з питань дотримання законодавства про працю або створення перешкод у її проведенні.

Також штраф у 3-кратному розмірі мінімальної зарплати застосовується за перевищення встановленої допустимої кількості трудових договорів з нефіксованим робочим часом або ведення недостовірного обліку робочого часу працівника, який працює за трудовим договором з нефіксованим робочим часом, стосовно фактично виконуваної ним роботи.

За кожного мобілізованого працівника, щодо якого не дотримано встановлених законом гарантій та пільг, потрібно буде заплатити 32 000 грн.

За порушення інших вимог трудового законодавства застосовується штраф у розмірі 8 000 грн. А за повторне порушення протягом 1 року – 16 000 грн.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Шахраї обкрадають українців під виглядом міжнародної допомоги від ООН

Мобілізація в Україні проходитиме по-новому: відповідні закони вже підписано