in ,

З 1 липня перевірити унікальний ідентифікаційний код (VIN) автомобіля в Україні можна безкоштовно і швидко

З 1 липня перевірити унікальний ідентифікаційний код (VIN) автомобіля в Україні можна безкоштовно і швидко.VIN номер – це унікальний номер автомобіля, що складається з 17 цифр. У них зашифровано марку авто, його характеристики, рік випуску. Ідентифікаційні номери наносяться на тих частинах кузова або шасі, які при ДТП особливо не постраждають. Сам код наносять на особливо виготовлені номерні таблички.

Міністерство внутрішніх справ опублікувало дану інформацію в формі відкритих даних. Правда, поки – тільки по більш 820 тис. транспортних засобів, зареєстрованих з 1 січня 2021 року. Обіцяно розширити перелік за рахунок історичних даних, починаючи з 2013 року.

Віце-прем’єр – міністр цифровий трансформації Михайло Федоров розповів, кому стане в нагоді новий функціонал. За його словами, власники станцій техобслуговування зможуть переконатися, що не мають справи з викраденим або нелегально ввезених в Україну автомобілем. За його словами, незабаром “кожен бажаючий зможе перевірити авто в лічені секунди”.

Думки експертів з приводу новації влади розділилися. У Федерації автопрому України (ФАУ) заявили, що відкриття даних про VIN-кодах має спростити перевірку автомобіля перед покупкою, адже не потрібно буде задіяти додаткові ресурси для отримання інформації щодо автомобіля.

“Наявність такої інформації у вільному доступі може убезпечити покупця від придбання автомобіля, ввезеного в Україну нелегально, і ускладнить схеми шахрайства”, – підкреслили в представники організації. Так представники ФАУ відзначили, що з часом різниця між державним і комерційним сервісом повинна зникнути, головне при цьому – “наявність повної і об’єктивної інформації”.

Керівник проекту “авто24” Сергій Матусяк розкритикував новий державний сервіс. За його словами, для того, щоб щось знайти, на ньому потрібно завантажувати і вивчати більше десятка Ексель-таблиць. Приватні сервіси реалізували функціонал набагато зручніше.

Але чому потрібно обов’язково проводити експертизу авто
Судовий експерт Віталій Добровольський впевнений, що той, хто купує автомобіль, повинен бути зацікавлений в перевірці VIN-коду. Наприклад, в Польщі і Литві не перевіряють VIN-код, обмежуючись зовнішнім оглядом.

“У нас трохи ретельніше дивляться авто, тому що, як то кажуть, крадуть машини в Європі, а знаходимо, що вони крадені – ми”, – поділився він своїми спостереженнями.

За його словами, в Україні злодії “перебивають” номери (VIN-коди) так, що іноді навіть експерти не в змозі виявити підміну.

“Кожна людина, яка купує машину для себе, повинна наполягати, щоб була проведена експертиза”, – підкреслив Віталій Добровольський. Відзначивши, що іноді тільки через кілька років автовласник може дізнатися, що його машина – крадена.

За його словами, ніколи сторона, яка оглядала автомобіль, не визнає свою відповідальність. Тому що: а) могли не побачити; б) машину могли підмінити – бувають і такі випадки. Тобто це коли існують кілька машин – Віталій Добровольський зустрічав вісім – з однаковими параметрами. Коли однакові номери, моделі, кольору, але техпаспорта – різні. Природно, що оригінальний – тільки один автомобіль, все решта – підроблені.

На думку судового експерта, в Україні вже зараз одна з кращих систем обліку автомобілів. Зареєстровану в Вінниці машину легко можна “побачити” і в Закарпатті.

Як знайти машину-“двійника”
“Двійника” можна “виловити” тільки тоді, коли хтось звернеться – трапиться якесь ДТП або станеться арешт. До тих пір вони роз’їжджають собі спокійно.

“Є випадки анекдотичні, коли людина їде і перед собою бачить” свою “ж машину. Він викликає поліцію і вже поліція розбирається, де чия машина”, – розповів він.

Віталій Добровольський порадив не купувати “машини за дорученням”, назвавши цей механізм “одним із шляхів легалізації” двійників “і підроблених автомобілів”.

Витративши 2,5-3 тис. Грн на “серйозну експертизу”, автовласник чітко знатиме, яку машину він набуває. Інакше, зазначив він, можна навести багато прикладів, коли покупець придбав автомобіль “не зовсім чистий”. При цьому пройшовши всі щаблі – митницю, прикордонників, експертів, реєстрацію. Але через кілька днів виявляється, що “машина – ліва”. І тоді горе-автовласник стикався з проблемами, яких можна було б уникнути в самому початку покупки.

За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Вітаємо українських бухгалтерів з професійним святом!

Президентом підписано закон про податкову амністію.