in , , ,

За медичний канабіс замовили слово…

В Українському кризовому медіа-центрі відбулась пресконференція, під час якої військові закликали український парламент ухвалити закон про медичний канабіс.                                      Зі слів виконавчої директорки Благодійного фонду “Пацієнти України” Інни Іваненко, у 2022 році тема доступу до легалізації ліків на основі медичного канабісу вийшла за межи спільноти людей, які живуть із тяжкими захворюваннями. «Ми говоримо вже не про 2 мільйони пацієнтів, котрі потребують ці ліки, а про 6 мільйонів українців.

Ми маємо як військових, так і цивільних, страждаючих внаслідок воєнних травм. Вони переживають болі. Ті, хто втратили кінцівки, переживають фантомні болі і посттравматичний стресовий розлад. У Верховній Раді лежить урядовий законопроєкт № 7457 «Про легалізацію медичного канабісу». Його підтримав профільний комітет парламенту. Це підтримують 70 % українців. Позиція голови держави нам теж стала відома минулого тижня. Зараз слово тільки за Верховною Радою України», – сказала Інна Іваненко, додавши, що ВООЗ забрала медичний канабіс із списку небезпечних наркотичних речовин.

Полковник медичних сил України, кандидат наук, голова Спілки Військових Медиків України Сергій Усенко розповів, що медичний канабіс може використовуватись при епілепсії, онкологічних захворюваннях, хворобі Альцгеймера, синдромі Туретта, болях, пов’язаних з невропатологічними станами. За даними Національної академії медицини, інженерії та науки Сполучених Штатів, у 2017 році була підтверджена ефективність таких ліків при  50 патологічних станах. «Більше 50 країн використовують медичний канабіс у медичних лікувальних цілях.

Це ті європейські країни, до пулу яких ми намагаємось долучитись – Франція, Італія, Іспанія, Норвегія, Данія, Бельгія, Нідерланди, Німеччина, Чехія, Польща, а також Велика Британія, США, Канада та інші.

Натомість, є країни, де медичний канабіс заборонено. До них, зокрема, відносяться Китай, Саудівська Аравія, Іран, Білорусь. Серед них, на жаль, і Україна», – зазначив Сергій Усенко. Про те,  в яких умовах сьогодні доводиться долучати поранених до лікування канабіодами, розказав член робочої групи з розробки урядового законопроєкта В’ячеслав Жуков. «Ми з колегами напрацювали ініціативу створення групи поранених військових та ветеранів, які потребують реабілітації та лікування на основі ліків на основі медичного канабісу. Вимушені це робити за кордоном. Зараз спілкуємось з організаціями ряду країн, щоб цю групу прийняли на реабілітацію. Дуже сподіваємось, що народні депутати проголосують за цей законопроєкт у першому читанні, і до другого читання ми привеземо з нашими хлопцями конкретний досвід лікування і реабілітації», – підкреслив В’ячеслав Жуков.

У пресконференції взяли участь військовослужбовці, які не лише мають медичну освіту, а й досвід різного роду поранень. Серед них – військовий психолог, ветеран АТО Ігор Холодило, який використовує канабідіол (CBD), дозволений в Україні. Підтримуючи якомога скорішу легалізацію медичного канабісу, він навів історичний приклад. Після В’єтнамської війни американці через суїциди, важку девіантну поведінку  втратили більше військовослужбовців у цивільному житті, ніж у війні. Оті 22 суїциди в день, про які чесно говорить американський уряд – дуже важка статистика, і до чогось подібного треба готуватись і Україні. «З військовослужбовцями зрозуміло –  це загроза виникнення посттравматичного стресового розладу.

Коли війна приходить в життя людини, вона ніколи вже її не залишає. І це на фаталізм, а факт, з якими доводиться жити. Але ми забуваємо ще про рідних і близьких бійців. Вони страждають не менше. Без участі у війні вони так само можуть бути травмовані», – відмітив Ігор Холодило. Він додав, що збільшення використання антидепресантів ніяк не вплинуло на стрімку статистику збільшення депресій, у тому числі важких, які можуть призвести до суїцидів:  «Ті люди, які говорять, що нам не потрібен медичний канабіс, маніпулюють і такі факти не називають».

В пресконференції також виступили кандидат біологічних наук, провідний науковий співробітник НДІ Фізіології їм. О.Богомольця, НАН України Дмитро Ісаєв та священник, військовий капелан Павло Федоров.

Оригінал статті – на сайті Українського кризового медіа-центру: https://uacrisis.org/uk/bolyuche-pytannya-patsiyenty-v-ochikuvanni-legalizatsiyi-medychnogo-kanabisu

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Верховенство права в ЄС: порушники не спішать виправлятися

Сексуальне насильство підчас війни: проблема, яка руйнує людину