in

За неповагу до державної мови — штрафуватимуть

В Україні планують карати за неповагу до державної мови. Це стосується посадових осіб. За подібний «гріх» можна буде втратити роботу й заробити штраф. Для перевірки скарг буде створено «мовного інспектора».

Про це розповів віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко. Разом із тим, він зазначив, що в законі про державну мову, який Рада має розглянути в другому читанні, не говориться про кримінальну відповідальність. «Неповага до мови неприпустима з точки зору норм цього закону, але кримінальної відповідальності не передбачено. Замість цього передбачена адміністративна відповідальність у вигляді санкцій і штрафів. Спочатку може бути попередження посадовим особам за порушення закону», — сказав В. Кириленко.

Також політик заявив, що буде створена посада уповноваженого з питань державної мови. Він буде розглядати скарги на службових осіб, які не використовують українську мову всупереч чинному законодавству. «Якщо ця скарга буде офіційно зареєстрована, відбудеться перевірка. Якщо скарга буде обґрунтована й це підтвердиться, посадова особа отримає попередження на перший раз», — зазначив В. Кириленко.

За повторні порушення загрожує більш суворе покарання. «Якщо посадова особа попадеться вдруге — це вже неповагу до державної мови, адже він отримує гроші з держбюджету, діє від імені держави, але мову цієї держави не поважає й не застосовує. Тоді можуть діяти штрафні санкції», — підкреслив політик.

Штрафи, як пояснив віце-прем’єр, будуть накладатися не на конкретних правопорушників, а на організації та установи. «А питання держслужбовців, які нехтують мовним законом, буде розглядати комісія вищого корпусу державної служби або інші відповідні установи відповідно до закону про держслужбу», — підсумував В. Кириленко.

Також він зазначив, що попередньо штраф за нешанобливе ставлення до державної мови буде коливатися від 5 100 до 6 400 гривень.

Джерело: ЛІГА.net

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Штрафи за булінг. Мінюст розповів, скільки і як призначатимуть

Будівельна амністія 2018: чи встигнуть все