in , , ,

За підтримки України до вступу в НАТО позитивно поки висловилися сусідні країни

Президенти дев’яти країн Північноатлантичного Альянсу з Центральної та Східної Європи в неділю опублікували спільну заяву, в якій засудили анексію Росією українських територій і закликали НАТО суттєво збільшити військову допомогу Україні.

У заяві наголошується, що президенти восьми держав НАТО були в Києві вже під час повномасштабної війни та “на власні очі побачили наслідки російської агресії”.

“Ми підтверджуємо нашу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. Ми не визнаЄмо і ніколи не вИзнаємо спроб Росії анексувати будь-яку українську територію”, – вказують вони.

Також президенти держав Центрально-Східної Європи висловили тверду підтримку рішенню Бухарестського саміту НАТО 2008 року щодо майбутнього членства України в Альянсі.

“Ми підтримуємо Україну в її захисті від російського вторгнення, вимагаємо від Росії негайного виведення військ з усіх окупованих територій і закликаємо всіх членів Альянсу суттєво збільшити військову допомогу Україні. Усі, хто скоює злочини агресії, мають бути притягнуті до відповідальності і постати перед судом”, – підсумовується в заяві.

Її підписали президент Чехії Мілош Земан, президент Естонії Алар Каріс, президент Латвії Егілс Левітс, президент Литви Гітанас Науседа, президент Північної Македонії Стево Пендаровський, президент Чорногорії Міло Джуканович, президент Польщі Анджей Дуда, президент Румунії Клаус Йоганніс та президентка Словаччини Зузана Чапутова.

В той же час Міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт обережно поставилась до заяви президента України Володимира Зеленського про те, що він подасть заявку на прискорений вступ України до НАТО.

Свою позицію вона висловила під час візиту до Молдови, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Die Welt.

Ламбрехт погодилась з тим, що Україна має право обирати ті союзи, до яких вона бажає приєднатися. Проте, за її словами, вступ до НАТО пов’язаний з певними вимогами і це питання повинні обговорити 30 країн Альянсу разом. При цьому до уваги, з її слів, треба брати акутальну ситуацію в Україні. “Німеччина не робитиме тут жодних кроків сама”, – сказала Ламбрехт.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Тлумачення договору в Україні у практиці Верховного Суду

офіс президента та Міністерство економіки наразі працюють над концепцією податкової реформи, під назвою «10-10-10»