Він передбачає:
- принципи проведення публічних консультацій (участь, відкритість та прозорість, доступність, підзвітність, ефективність та пропорційність);
- створення єдиної онлайн-платформи для проведення публічних консультацій;
- обов’язок проведення консультацій для Кабінету Міністрів, Міністерств, ЦОВВ, органів місцевого самоврядування; державних колегіальних органів, Національного банку, підприємства, установи, організації під час виконання ними владних повноважень.
- особливості проведення електронних консультацій, консультацій у формі публічного обговорення та адресних консультацій;
- строки проведення публічних консультацій;
- засади моніторингу та координації процесу проведення публічних консультацій.
Представники Коаліції РПР близько 10 років адвокатували обовʼязкове проведення публічних консультацій з громадськістю щодо усіх законодавчих ініціатив, зареєстрованих в Парламенті — до моменту їх голосування.
Це стала європейська практика, яка покращує інклюзивність законотворчого процесу, посилює відкритість і прозорість роботи народних депутатів. Інструмент публічних консультацій дозволяє громадянському суспільству швидше реагувати на рішення влади, а відтак і підвищує довіру суспільства до ухвалених нормативно-правових актів як органами державної влади, так і місцевого самоврядування.
Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ підтримує зусилля Верховної Ради України з впровадження законодавства про публічні консультації та висловлює готовність співпрацювати для його покращення: зокрема, поширення обов’язку проведення публічних консультацій на народних депутатів України.
Джерело: https://www.rada.gov.ua/
Коментарі
Loading…