in , , , , , ,

Законом у нас передбачено лише 120 дозволів, однак різноманітними підзаконними актами ця кількість збільшена фактично у п’ять разів. Потрібно запровадити «регуляторну гільйотину», тобто скасувати механізми надання більшості дозволів

В Україні буде запроваджена так звана «регуляторна гільйотина», завдяки чому скасують механізми надання більшості дозволів. Залишаться лише ті, що є необхідними для збереження життя людей. Наприклад, атомні електростанції повинні мати дозволи.

Про це розповів народний депутат, голова Комітету ВР із питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Законом у нас передбачено лише 120 дозволів, однак різноманітними підзаконними актами ця кількість збільшена фактично у п’ять разів. Це є стримувальним фактором у розвитку бізнесу, оскільки кожен із цих дозволів пов’язаний із процедурою видачі, перевірками, а все це створює корупційні ризики. З урахуванням нашої державної системи, що сформувалася за 30 років і дуже прихильна до корупційних проявів, це створює додаткове навантаження на бізнес під час війни», – сказав політик.

Він переконаний, що дерегуляція системи видачі дозволів важлива не лише на час війни, її треба загалом кардинально переглянути.

Крім того, за словами народного депутата, в Україні для полегшення роботи бізнесу пропонується проведення податкової реформи адміністрування.

«Йдеться про податкову у смартфоні, коли фактично всі податкові процедури будуть здійснюватися в електронній формі. Підприємець чи фізична особа-платник податків не контактуватиме з державним органом. Це електронний аудит, передзаповнення податкової декларації тощо. Це надсучасна податкова служба за кращими європейськими зразками», – наголосив парламентарій.

Він додав, що ця реформа впроваджуватиметься протягом 2023 року.

Джерело

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

«Россия здесь навсегда». Доказательства того, что царёк не остановится на Украине (рос. мова)

Підходить час податкового звітування: податкові декларації контролюючому органу в електронній формі подаються за дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги»