in , ,

Запущено чат-бот для месенджерів Viber, Telegram, який дозволяє фіксувати злочини проти людяності з боку Російської Федерації під час війни в Україні.

Команда Міністерства юстиції та Middleware запустили чат-бот для месенджерів Viber, Telegram, який дозволяє фіксувати злочини проти людяності з боку Російської Федерації під час війни в Україні. Бот збирає повідомлення про порушення прав людини, захоплення, вбивства, знищення, катування, бомбардування та інше.

Зафіксовані й належним чином пізніше оформлені юристами випадки будуть опрацьовані та ляжуть в основу міждержавної заяви України проти Російської Федерації в Європейському суді з прав людини. Також ці повідомлення будуть передані Офісу Генерального прокурора та можуть бути використані у доведенні здійснення воєнних злочинів Російською Федерацією.

Чат-бот дозволяє сфотографувати місце злочину, додати фото, відеодокази, залишити текстовий коментар та контактні дані для можливого залучення у майбутньому в ролі свідка.

Якщо ви на місці злочину – зробіть фото та опишіть адресу або локацію для подальшого розслідування. Намагайтеся залишити місце події максимально непорушним. Якщо фотографуєте чи знімаєте людей на відео – отримайте від них попередню згоду, поясніть, що і навіщо ви робите. Зробіть серію ландшафтних фотографій, які перетинаються. За можливості додайте маркер, що вказує на північ.

Зробіть фото крупним планом з деталями, які заповнюють повний знімок. Використайте лінійку або інший об’єкт для позначення розміру. Якщо можливо, включіть маркери для позначення реалій життя: дорожні знаки, час на годиннику.

Над проєктом продовжують працювати державні органи, правозахисні спілки, міжнародні організації, а також окремі юристи. Співпраця буде націлена на те, щоб максимально точно та якісно описати зібрані дані та кейси.

Співробітники компанії Middleware (США) допомогли з технічною реалізацію бота на базі технології Corezoid (Corezoid.com), а також надали безпечне середовище для збору та менеджменту даних з подальшими можливостями поєднувати зібрану інформацію з іншими базами даних.

При розробці проєкту врахували досвід схожих західних проєктів на зразок EyeWitness. Методичні рекомендації з фіксації злочинів надані юридичною фірмою  PILPG. Логотип розробила дизайнерка Ірина Ліпавська. Фасилітацію проекту забезпечив Андрій Удовиченко з Bot&Partners.

Запрошуємо поширювати посилання на бот команду Міністерства цифрової трансформації, канали ІТ-армії та кібервійська України.

Знайти чат-бот можна у месенджерах Viber і Telegram, відповідно, за посиланнями нижче:

Слава Україні!

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Друга хвиля мобілізації.

Вагома точка зору: але чого більше політичних чи правових думок