in

Заява Київської міської організації Союзу юристів України щодо подій на вулиці Банковій у Києві 20 березня 2021 року

Заява Київської міської організації Союзу юристів України щодо подій на вулиці Банковій у Києві 20 березня 2021 року

 

Увечері 20 березня біля Офісу Президента на вулиці Банковій відбулася акція на підтримку ув’язненого за рішенням суду одесита Сергія Стерненка. За підрахунками в ній брали участь понад тисяча учасників. При цьому мітингувальники нанесли суттєву шкоду будівлі Офісу Президента. Вони розмалювали графіті з образливими написами стіни приміщення, кидали фаєри у вікна, розбили шибки в дверях тощо.

В Офісі глави держави вбачають у діях учасників протестів «спробу спровокувати правоохоронців».  Схожу заяву оприлюднило й МВС, представник якого заявив тоді, що «замовники цієї провокації мріють, щоб вийшла поліція, застосувала силу, пролилася кров. Ми не будемо вестися на таку провокацію, в нас достатньо сил, щоб захистити громадський порядок і спокій громадян. Ті, хто замовляють такі акції, хочуть, щоб пролилася кров».

Відреагувала на цю подію й Верховна Рада України, скликавши позачергове засідання.

За цими фактами поліція розпочала кримінальне провадження, яке кваліфікується за ч. 4 ст. 296 (хуліганство) та ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України. За вчинення протиправних дій під час мітингу вже пред’явлено підозру двом особам. Розслідування справи триває.

У той же час допускати подібну акцію в центрі столиці, учасники якої, ймовірно, розраховували на мовчання силових структур, на вакуум владі, є неприпустимим. Тим більше, що про небезпеку провокативних дій мітингувальників оперативним службам Києва не могло не бути відомо.

Союз юристів України категорично засуджує такі дії протестувальників. На нашу думку, події біля Офісу Президента України 20 березня вимагають детального розслідування, а організатори даної акції мають понести відповідне покарання. Конституційний устрій України повинен бути захищений від протиправних посягань. Сила та міць правоохоронних органів потрібні не для показових операцій у столиці, а для запобігання реальним кримінальним правопорушенням, для забезпечення безпеки й громадянського миру в Україні.

 

Виконком Київської міської організації Союзу юристів України

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Позиція ВП ВС щодо територіальної підсудності справ про стягнення орендної плати за користування нерухомим майном

Уряд спростив процедуру реєстрації нормативно-правових актів