in

Жителі Донбасу зможуть проголосувати на виборах

На виборах Президента і парламенту в наступному році проголосувати зможуть не лише переселенці, але й жителі непідконтрольної частини Донецької та Луганської областей.

Про це йдеться в роз’ясненні Центрвиборчкому виданню «Страна» після того, як ЦВК спростила процедуру голосування на виборах Президента і парламенту для переселенців з Донецької та Луганської областей.

Як зазначається, процедура, яка дає можливість проголосувати на виборах поза місцем своєї реєстрації описана в Додатку 1 до постанови Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893. Так, українець, взявши з собою паспорт, повинен піти в органи Державного реєстру виборців. Якщо він хоче проголосувати, наприклад, у Полтаві, звертатися потрібно в місцеве відділення реєстру. Список адрес з розбивкою по областях і районах вказаний на сайті структури. Там громадянин повинен написати заяву. Таким зверненням людина просить тимчасово змінити місце його голосування. Також українець повинен додати документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування. У випадку з переселенцями мова йде про довідку переселенця.

Але постанова ЦВК від 5 вересня внесла поправку — додавати документи не потрібно.

Також у Центрвиборчкомі підтвердили, що ніяких інших документів, крім паспорта, брати з собою не треба, додавши, що звертатися із заявами до реєстру ще рано. Змінити виборчу адресу українці зможуть не раніше 31 грудня 2018 р. — дати початку виборчого процесу, але не пізніше ніж за п’ять днів до голосування.

Джерело: УНІАН

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

LvivCriminalLawForum

ЄС продовжив антиросійські санкції ще на півроку