in , , , , ,

Зустрічі українських державних керманичів із делегацією Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційською Комісією)

Керівники державних органів України, зокрема Президент України, Міністр юстиції України судді КСУ провели зустріч із делегацією Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційською Комісією) на чолі з її Президентом пані Клер Базі-Малорі.

Метою візиту делегації в Україну стало проведення консультацій з національними партнерами з питань реформи Конституційного Суду України, деолігархізації та впровадження рекомендацій Венеційської Комісії, які стосуються національних меншин.

Під час зустрічей обговорено низку питань, зокрема законопроєкти, розроблені на виконання рекомендацій Висновку Європейської Комісії щодо заявки України на членство в Європейському Союзі, експертиза яких проводилася/проводиться Венеційською Комісією.

Так, наразі на опрацюванні Венеційської Комісії перебувають три проєкти висновків, пов’язаних з рекомендаціями Висновку Європейської Комісії щодо заявки України на членство в ЄС, а саме щодо законів:

· «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах»;

·  «Про національні меншини (спільноти)»;

·  «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

Довідково:

Венеційська комісія є дорадчим органом Ради Європи з конституційних питань. Роль Комісії полягає в наданні юридичних консультацій державам-членам і, зокрема, в допомозі державам, які бажають привести свої правові та інституційні структури у відповідність до європейських стандартів і міжнародного досвіду в сферах демократії, прав людини та верховенства права.

За роки свого існування Венеційська Комісія підготувала понад 150 висновків та експертних оцінок щодо законопроєктів і законів України.

Вагомим внеском у формування міжнародно-правової позиції щодо невизнання незаконної анексії росією частини території України стали рішення Венеційської Комісії щодо:

·  невідповідності конституційним принципам рішення Верховної Ради АР Крим організувати так званий «референдум» щодо приєднання до Росії;

· невідповідності міжнародному праву проєкту змін до федерального конституційного закону щодо порядку прийняття до російської федерації та утворення у її складі нового суб’єкту федерації.

Таким чином, Комісія стала на захист принципів міжнародного права та піддала критиці обидва згадані документи.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Встановлено зміни до ПКУ щодо воєнних пільг з плати за землю та податку на нерухомість, а також щодо звільнення від звітування біженців

Ротация правителей на Донбасе (рос. мова)