in , ,

Актуальні правові новини

 

Залишки субвенції на закупівлю кисневих станцій можна витрачати у 2022 р.

04.01.2022 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 листопада 2021 р. № 1243» від 29 грудня 2021 р. № 1408.

Змінами до Порядку та умов надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю опорними закладами охорони здоров’я послуг щодо проектування та встановлення кисневих станцій, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24 листопада 2021 р. № 1243, встановлено, що залишки коштів за субвенцією зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів для здійснення відповідних витрат у 2022 році з урахуванням їх цільового призначення.

 

Нагойський протокол про доступ до генетичних ресурсів ратифіковано

 

04.01.2022 Набрав чинності Закон України «Про ратифікацію Нагойського протоколу про доступ до генетичних ресурсів та справедливий і рівноправний розподіл вигід від їхнього використання до Конвенції про біологічне різноманіття» від 2 грудня 2021 р. № 1926-IX.

Верховна Рада України ратифікувала вказаний протокол, учинений 29 жовтня 2010 р. у м. Нагоя, який набирає чинності для України на дев’яностий день після передачі ратифікаційної грамоти депозитарію.

Метою цього Протоколу є справедливий і рівноправний розподіл вигід від використання генетичних ресурсів, у тому числі шляхом забезпечення належного доступу до генетичних ресурсів та належної передачі відповідних технологій, ураховуючи всі права на ці ресурси й на технології, і шляхом належного фінансування, сприяючи таким чином збереженню біологічного різноманіття й сталому використанню його компонентів.

Відповідальним за виконання зобов’язань України за Протоколом буде Міндовкілля.

 

Участь України у «Креативній Європі» продовжено до 2027 р.

 

04.01.2022 Набрав чинності Закон України «Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом про участь України у програмі «Креативна Європа» (2021 – 2027)» від 15 грудня 2021 р. № 1963-IX.

Верховна Рада України ратифікувала вказану Угоду, учинену 12 жовтня 2021 р. в м. Києві, яка набирає чинності з дати письмового повідомлення, надісланого Європейській Комісії дипломатичними каналами, про завершення Україною своїх внутрішніх юридичних процедур, необхідних для набрання чинності цією Угодою.

«Україна бере участь у згаданій програмі Європейського Союзу з 2016 року, результатом чого є 38 міжнародних проектів за участю українських організацій у співпраці зі 117 партнерськими інституціями з 29 країн Європи. Стратегія зовнішньополітичної діяльності України передбачає продовження активного співробітництва з ЄС у науковій, освітній і культурній сферах, зокрема шляхом участі в програмі Євросоюзу «Креативна Європа» тощо», – повідомили в Офіційному інтернет-представництві Президента України.

 

Держпідприємства, які організовують конгреси і виставки, залишатимуть собі  доходи від оренди ще рік

04.01.2022 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 133 Порядку передачі в оренду державного та комунального майна» від 29 грудня 2021 р. № 1399, якою передбачено, що кошти, отримані від оренди об’єктів нерухомого майна державних підприємств, організацій, установ та закладів, яким указом Президента України надано статус національних та які провадять діяльність з організації конгресів і торговельних виставок, тимчасово, до 31 грудня 2022 р. (раніше – 2021 р.), у повному обсязі спрямовуються на виконання їх статутних завдань.

 

 

04.01.2022 Набрав чинності Указ Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 жовтня 2021 року «Про Стратегію інформаційної безпеки» від 28 грудня 2021 р. № 685/2021.

Затверджена Стратегія визначає актуальні виклики та загрози національній безпеці України в інформаційній сфері, стратегічні цілі та завдання, спрямовані на протидію таким загрозам, захист прав осіб на інформацію та захист персональних даних.

Основними напрямами забезпечення інформаційної безпеки України є стійкість та взаємодія, для досягнення яких необхідним є виконання таких стратегічних цілей:

– протидія дезінформації та інформаційним операціям, насамперед держави-агресора, спрямованим, серед іншого, на ліквідацію незалежності України, повалення конституційного ладу, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання національної, міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі та ненависті, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини;

– забезпечення всебічного розвитку української культури та утвердження української громадянської ідентичності;

– підвищення рівня медіакультури та медіаграмотності суспільства. Українське суспільство повинне бути захищене від деструктивного впливу дезінформації та маніпулятивної інформації, а медіасередовище – бути соціально відповідальним і функціонувати стабільно;

– забезпечення дотримання прав особи на збирання, зберігання, використання та поширення інформації, свободу вираження своїх поглядів і переконань, захист приватного життя, доступ до об’єктивної та достовірної інформації, а також забезпечення захисту прав журналістів, гарантування їх безпеки під час виконання професійних обов’язків, протидія поширенню незаконного контенту;

– інформаційна реінтеграція громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях та на прилеглих до них територіях України, до загальноукраїнського інформаційного простору, а також відновлення їх права на інформацію, що дає їм змогу підтримувати зв’язок з Україною;

– створення ефективної системи стратегічних комунікацій;

– розвиток інформаційного суспільства та підвищення рівня культури діалогу.

Реалізація Стратегії розрахована на період до 2025 р.

Водночас, визнано такою, що втратила чинність, ст. 2 Указу Президента України від 25 лютого 2017 р. № 47 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 грудня 2016 року «Про Доктрину інформаційної безпеки України».

 

Скарги на результати іспиту з володіння державною мовою розглядатимуть 30 днів

 

04.01.2022 Набрало чинності рішення Національної комісії зі стандартів державної мови «Про внесення змін до рішення Національної комісії зі стандартів державної мови від 27 травня 2021 року № 24» від 29 жовтня 2021 р. № 258.

Змінами до Порядку оскарження результатів іспиту на рівень володіння державною мовою та розгляду скарг, затвердженого рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови від 27 травня 2021 р. № 24, визначено, що скаргу викладають у письмовій формі відповідно до Закону України «Про звернення громадян» з визначенням суті порушеного питання і викладенням фактів порушення процедури проведення іспиту, що вплинули на об’єктивність результату іспиту, та надсилають до Комісії протягом трьох календарних днів із дня, коли претендент отримав офіційні результати іспиту через електронний кабінет або на офіційному веб-сайті Комісії.

Розгляд скарги, а також прийняття рішення Комісії відбувається протягом тридцяти календарних днів із дати надходження скарги до Комісії, а її рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували не менше п’яти її членів.

Комісія письмово повідомляє скаржників про результати розгляду та перевірки скарг і суть прийнятого Комісією рішення у строки, передбачені ст. 20 Закону України «Про звернення громадян».

Рішення Комісії за результатами розгляду скарг претендентів оприлюднюються на офіційному веб-сайті Комісії не пізніше наступного робочого дня після засідання Комісії.

З рішенням Комісії за результатами розгляду скарг претенденти ознайомлюються на офіційному веб-сайті Комісії.

 

На 25% підвищено оклади працівників гідрометеостанцій у гірській місцевості

04.01.2022 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 р. № 648» від 29 грудня 2021 р. № 1409.

Змінами до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 р. № 648 «Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах» підвищено на 25 % тарифні ставки та посадові оклади працівників, які постійно працюють на гідрометеорологічних станціях та інших об’єктах, розташованих поза межами населених пунктів, яким надано статус гірських, у місцевостях, що відповідають критеріям, передбаченим ст. 1 Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні».

 

Мінцифри блокуватиме участь підприємств-порушників у програмі «єПідтримка»

04.01.2022 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2021 р. № 1272» від 29 грудня 2021 р. № 1422.

Змінами до Порядку надання допомоги в рамках Програми «єПідтримка», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2021 р. № 1272 передбачено, що у разі отримання інформації, в тому числі від правоохоронних органів, про порушення суб’єктом господарювання умов, визначених цим Порядком, Мінцифри блокує участь в Програмі «єПідтримка» таких суб’єктів господарювання.

Визначено також, що поточний рахунок закривається банком:

– без заяви отримувача допомоги через чотири місяці з дня зарахування допомоги;

– за заявою отримувача допомоги в будь-який час за умови відсутності коштів на рахунку;

– за ініціативою банку через чотири місяці з дня відкриття отримувачем допомоги поточного рахунка за умови, якщо кошти на рахунок протягом зазначеного періоду не надходили.

 

Строки призовів на військову службу у 2022 р.

 

04.01.2022 Набрав чинності Указ Президента України «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2022 році» від 29 грудня 2021 р. № 687/2021, яким постановлено звільнити в запас зі Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, інших утворених відповідно до законів України військових формувань:

1) військовослужбовців строкової служби, які мають ступінь вищої освіти магістра та вислужили встановлені строки строкової військової служби:

– у квітні – червні 2022 року;

– у жовтні – грудні 2022 року;

2) інших військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби:

– у квітні – червні 2022 року;

– у жовтні – грудні 2022 року.

Визначено на 2022 рік такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу:

1) квітень – червень;

2) жовтень – грудень.

Також постановлено призвати на строкову військову службу громадян України чоловічої статі, які відповідають вимогам ч. 1 ст. 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»:

1) у квітні – червні 2022 року;

2) у жовтні – грудні 2022 року.

Кабінет Міністрів має визначити чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу, та обсяги видатків для проведення чергових призовів у 2022 році.

 

Проект із трансплантації органів діятиме ще рік

04.01.2022 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 707» від 29 грудня 2021 р. № 1425.

Змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 707 «Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів» подовжено на 2022 р. реалізацію вказаного пілотного проекту.

 

Новий Національний перелік основних лікарських засобів

05.01.2022 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Національного переліку основних лікарських засобів» від 29 грудня 2021 р. № 1431, якою вказаний Національний перелік викладено у новій редакції.

Як інформує Міністерство охорони здоров’я, згідно зі змінами:

– доповнено наявні в Національному переліку препарати новими лікарськими формами та дозами відповідно до даних Державного реєстру лікарських засобів України;

– включено до Національного переліку нові лікарські засоби, стосовно яких надані позитивні рекомендації Експертного комітету з відбору та використання основних лікарських засобів та рекомендації ДП «Державний експертний центр», зокрема за результатами проведеної державної оцінки медичних технологій;

– включено до Національного переліку препарати інсуліну для лікування діабету І типу та препарати для лікування нецукрового діабету (десмопресин), які підлягають реімбурсації.

 

До ціни природного газу для виробників продовольства – не більше 24 % збутової надбавки

05.01.2022 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236» від 30 грудня 2021 р. № 1435.

Новим п. 41-11 постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 установлено на період дії карантину, але не довше ніж до 30 квітня 2022 р. граничний рівень постачальницько-збутової надбавки (постачальницької винагороди) до ціни природного газу власного видобутку (без врахування рентних платежів) на рівні не більше 24 відсотків для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, визначених абзацами третім, п’ятим – восьмим, шістнадцятим і сімнадцятим переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341, за затвердженим Міністерством аграрної політики та продовольства та оприлюдненим на його офіційному веб-сайті переліком.

Торговельна надбавка за постачання природного газу власного видобутку для задоволення потреб зазначених суб’єктів господарювання встановлюється на рівні не вище 1 відсотка.

 

Проект з аеромедичної евакуації подовжено

05.01.2022 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 березня 2021 р. № 262» від 29 грудня 2021 р. № 1428, якою:

– подовжено реалізацію експериментального проекту з аеромедичної евакуації на 2022 рік:

– установлено, що долучення додаткових регіонів до реалізації експериментального проекту з аеромедичної евакуації здійснюється з 1 січня 2022 р. до 31 грудня 2022 р. у межах бюджетних асигнувань, виділених для його реалізації, з урахуванням готовності суб’єктів державної авіації надавати повітряні судна та за наявності відповідної інфраструктури для базування таких повітряних суден;

– затверджено Порядок використання повітряних суден суб’єктів державної авіації, не залучених до реалізації експериментального проекту з аеромедичної евакуації, для транспортування пацієнтів.

Також Кабінет Міністрів погодився з пропозицією Міністерства охорони здоров’я щодо реалізації експериментального проекту з аеромедичної евакуації в Запорізькій області за участю авіакомпанії публічного акціонерного товариства «Мотор Січ» з 1 лютого 2022 р. до 31 грудня 2022 р. та затвердив Порядок реалізації експериментального проекту з аеромедичної евакуації в Запорізькій області.

 

6 700 гривень становитиме мінімальна зарплата з 1 жовтня 2022 р.

 

05.01.2022 Набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 2 грудня 2021 р. № 1928-IX.

Законом, зокрема установлено у 2022 р. прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 2393 гривні, з 1 липня – 2508 гривень, з 1 грудня – 2589 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

– дітей віком до 6 років: з 1 січня – 2100 гривень, з 1 липня – 2201 гривня, з 1 грудня – 2272 гривні;

– дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня – 2618 гривень, з 1 липня – 2744 гривні, з 1 грудня – 2833 гривні;

– працездатних осіб: з 1 січня – 2481 гривня, з 1 липня – 2600 гривень, з 1 грудня – 2684 гривні;

– працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді: з 1 січня – 2102 гривні;

– працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових і митних органів: з 1 січня – 2102 гривні;

– працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури: з 1 січня – 1600 гривень;

– осіб, які втратили працездатність: з 1 січня – 1934 гривні, з 1 липня – 2027 гривень, з 1 грудня – 2093 гривні.

Також установлено у 2022 р. мінімальну заробітну плату:

– у місячному розмірі: з 1 січня – 6500 гривень, з 1 жовтня – 6700 гривень;

– у погодинному розмірі: з 1 січня – 39,26 гривні, з 1 жовтня – 40,46 гривні.

 

Торгівля на території села допускається без РРО

05.01.2022 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336» від 23 грудня 2021 р. № 1359.

Змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336, зокрема, звільнено від обов’язкового застосування РРО суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю на території села товарами (крім підакцизних товарів), що здійснюється фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок.

Умовою звільнення є не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій – 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів).

Також передбачено умови, за яких таке звільнення не застосовується, зокрема:

– така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;

– такими фізичними особами – підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема через Інтернет.

 

Не більше 10 % надбавки до оптово-відпускної ціни на хліб

05.01.2022 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341 і від 9 грудня 2020 р. № 1236» від 30 грудня 2021 р. № 1432, якою:

– додано батон та олію соняшникову до Переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341;

– установлено на період дії карантину граничний рівень торговельної надбавки в розмірі не більше 10 відсотків оптово-відпускної ціни на хліб житньо-пшеничний та батон з урахуванням рекламних, маркетингових, логістичних послуг, послуг з підготовки, обробки, пакування, інших послуг, пов’язаних з реалізацією кінцевому споживачу.

 

Затверджено Технічний регламент засобів криптографічного захисту

05.01.2022 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту засобів криптографічного захисту інформації» від 21 жовтня 2020 р. № 991, якою:

– затверджено зазначений Технічний регламент;

– установлено, що до 1 січня 2027 р. не може бути заборонено чи обмежено надання на ринку та/або введення в експлуатацію засобів криптографічного захисту інформації, які були введені в обіг до дня набрання чинності цією постановою.

Адміністрація Держспецзв’язку у межах сфери своєї відповідальності здійснюватиме державний ринковий нагляд щодо відповідності засобів криптографічного захисту інформації вимогам Технічного регламенту.

 

Клінічна лікарня «Феофанія» надаватиме меддопомогу населенню

05.01.2022 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо долучення клінічної лікарні «Феофанія» Державного управління справами до надання медичної допомоги за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення» від 29 грудня 2021 р. № 1430.

Кабінет Міністрів погодився з пропозицією Міністерства охорони здоров’я стосовно реалізації з 1 січня до 31 грудня 2022 р. пілотного проекту щодо долучення клінічної лікарні «Феофанія» Державного управління справами до надання медичної допомоги за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

Визначено, що  клінічна лікарня «Феофанія» як учасник пілотного проекту в рамках його реалізації може долучитися до програми державних гарантій медичного обслуговування населення як надавач медичних послуг за пакетами медичних послуг з надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті та при гострому інфаркті міокарда шляхом укладення в установленому порядку договорів про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров’я.

Також установлено, що учасник пілотного проекту забезпечує безоплатність надання медичних послуг в рамках реалізації пілотного проекту та використовує кошти, отримані за договорами про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров’я за пакетами медичних послуг з надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті та при гострому інфаркті міокарда, для організації та надання таких послуг. Видатки на оплату праці здійснюються для працівників, чисельність яких передбачена у складі спеціального фонду для надання зазначених послуг.

 

 

Відновлення SIM-карти, e-SIM, налаштування інтернет-роутера – за умови ідентифікації абонента

 

06.01.2022 Набрав чинності Закон України «Про електронні комунікації» від 16 грудня 2020 р. № 1089-IX, який визначає правові та організаційні основи державної політики у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра, а також права, обов’язки та відповідальність фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у відповідній діяльності або користуються електронними комунікаційними послугами.

Як інформує Мінцифри, Закон передбачає:

– зменшення кількості перевірок та регуляторного тиску на компанії у сфері електронних комунікацій;

– всі постачальники електронних комунікаційних мереж та послуг матимуть однакові права та доступ до інфраструктури, запроваджується механізм консультацій з учасниками ринку;

– користувачі матимуть можливість обирати окремі види послуг (не у складі пакету послуг) за технічної можливості;

– право на отримання вичерпної та чіткої інформації абонентом щодо опису умов договору відповідно до правил надання та отримання електронних комунікаційних послуг;

– зменшення спаму за рахунок обов’язкової попередньої згоди абонента на отримання інформації та обов’язкова можливість відмови абонента від розсилки;

– збільшення штрафу для постачальників електронних комунікацій у разі порушення прав користувачів;

– технологічну нейтральність;

– детальну процедуру врегулювання спорів тощо.

Передбачено створення Електронної регуляторної платформи, яка забезпечуватиме, зокрема:

– подання повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій;

– подання документів для отримання ліцензії на користування радіочастотним спектром, дозволів на користування ресурсами нумерації та інших адміністративних послуг регуляторного органу, передбачених цим Законом;

– подання передбаченої цим Законом регуляторної звітності та інформації;

– можливість здійснення оплати за надання передбачених цим Законом адміністративних послуг з використанням платіжних систем через мережу Інтернет;

– відображення в особистих кабінетах постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг, користувачів радіочастотного спектра, користувачів ресурсів нумерації строку дії дозвільних документів, автоматичне позначення реквізитів документа (кольорове позначення або у будь-який інший спосіб для привернення уваги) у разі наближення законодавчо встановленого строку для його поновлення.

Окрім цього, визначено, що відновлення послуг у разі втрати електронних ідентифікаційних засобів знеособленим (анонімним) абонентом (у тому числі SIM-карти, e-SIM, налаштування інтернет-роутера тощо) здійснюється за умови ідентифікації цього абонента у постачальника електронних комунікаційних послуг та надання персональних даних.

 

51 000 штрафу за надмірне навантаження судна внутрішнього плавання

 

06.01.2022 Набрав чинності Закон України «Про внутрішній водний транспорт» від 3 грудня 2020 р. № 1054-IX, який визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування внутрішнього водного транспорту і спрямований на створення сприятливих умов для його розвитку, задоволення потреб громадян у доступних, якісних та безпечних перевезеннях.

«В документі передбачено фінансування судноплавних шлюзів, зокрема за рахунок виробників електроенергії та інноваційний підхід у забезпеченні підтримки габаритів суднового ходу. Також не буде стягуватися плата за шлюзування, розведення мостів, а також скасовуються деякі портові збори в морських портах для суден внутрішнього плавання, спрощуються адміністративні процедури при реєстрації суден та видачі кваліфікаційних документів тощо», – повідомили у Мінінфраструктури.

Для забезпечення судноплавства на внутрішніх водних шляхах створюється Державний фонд внутрішніх водних шляхів у складі спеціального фонду Державного бюджету України.

Окрім цього, передбачено адміністративно-господарські штрафи за порушення законодавства про внутрішній водний транспорт. Зокрема на судновласників накладаються адміністративно-господарські штрафи у таких розмірах:

1) за завантаження судна внутрішнього плавання понад вантажну марку – 3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

2) за вихід у рейс судна внутрішнього плавання, яке не має суднових документів або стан корпусу чи суднові механізми та обладнання якого не відповідають встановленим вимогам щодо безпеки судноплавства, – 3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

3) за вихід у рейс судна внутрішнього плавання, не зареєстрованого у встановленому порядку або з відключеним чи несправним обладнанням для автоматичної ідентифікації судна, або з внесеними до такого обладнання недостовірними даними, – 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

4) за вихід у рейс судна внутрішнього плавання без надання інформації або з наданням недостовірної інформації – 3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

5) за перевезення судном вантажу без оформлення транспортного документа, якщо таке оформлення передбачено законом або міжнародним договором України, – 1 тисяча неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

6) за здійснення обслуговування судна та/або виконання вантажних операцій із судном у місцях, інформація про які не внесена до Реєстру об’єктів інфраструктури внутрішнього водного транспорту, – 3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Судновласники не платитимуть за розведення мостів

05.01.2022 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 99 Статуту залізниць України» від 4 серпня 2021 р. № 810, згідно з якою власники розвідних мостів на внутрішніх водних шляхах забезпечують відповідно до законодавства:

а) наявність та надійну роботу засобів навігаційного обладнання, іншого обладнання, яке розміщується безпосередньо на конструкціях мостів та необхідне для своєчасного та безпечного проходження суден через судноплавні прогони мостів;

б) безоплатно за власний рахунок підйом, поворот, розкриття прогонових будівель судноплавних розвідних прогонів мостів для пропуску суден та плавучих об’єктів:

– у навігаційний період – згідно з розкладом відповідно до ч. 3 ст. 25 Закону України «Про внутрішній водний транспорт»;

– у разі виникнення або загрози виникнення надзвичайної ситуації, небезпечної (аварійної) події, для безпечного проходження суден – поза розкладом;

в) подання щороку до 31 грудня до Морської адміністрації інформації про заплановані на наступний рік профілактичні і ремонтні роботи на прогонових будівлях судноплавних розвідних прогонів мостів на внутрішніх водних шляхах.

Нагадаємо, раніше передбачалося, що володільці мостів зобов’язані розводити і піднімати прогони наплавних та підйомних мостів для пропуску суден, а витрати залізниць на піднімання прогінних споруд мостів відшкодовуються судновласниками на договірній основі.

 

Інклюзивне навчання у школах організують по-новому

05.01.2022 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти» від 15 вересня 2021 р. № 957.

Як інформує Міністерство освіти і науки, Порядком передбачено, що за наявності в закладі освіти кількох класів із здобувачами освіти одного року навчання учні розподіляються пропорційно між такими класами з урахуванням обсягу тимчасової або постійної підтримки учнів з ООП (усі рівні підтримки):

– не більше одного учня, який потребує четвертого чи п’ятого рівня підтримки;

– не більше двох учнів, які потребують третього рівня підтримки;

– не більше трьох учнів, які потребують другого рівня підтримки.

Якщо в учнів виникають незначні, поодинокі труднощі, які можна подолати зусиллями закладу освіти, їм може надаватися підтримка першого рівня, а якщо зусиль закладу освіти буде недостатньо, батькам буде рекомендовано звернутися до інклюзивно-ресурсного центру для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи. Вже тоді визначатиметься, який рівень підтримки під час освітнього процесу може надаватися такому учню.

Учні, які потребують першого рівня підтримки, розподіляються між класами без урахування кількості таких осіб. До з’єднаного класу (класу-комплекту) учні зараховуються без урахування кількості таких осіб, а за наявності в населеному пункті одного закладу освіти учні розподіляються між класами такого закладу освіти без урахування кількості таких осіб.

Під час організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти висновки інклюзивно-ресурсних центрів, видані до набрання чинності цією постановою, є чинними до закінчення строку їх дії або до видачі нового висновку інклюзивно-ресурсним центром в установленому порядку.

Водночас, визнано такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України:

– від 15 серпня 2011 р. № 872 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах»;

– від 9 серпня 2017 р. № 588 «Про внесення змін до Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах».

 

Збільшено допомогу на дітей з тяжкими хворобами, яким не встановлено інвалідність

 

06.01.2022 Набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 18-7 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо підвищення розміру допомоги на дітей із тяжкими хворобами, яким не встановлено інвалідність» від 2 лютого 2021 р. № 1176-IX.

Змінами до ст. 18-7 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» збільшено з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, до двох прожиткових мінімумів, встановлених для дітей відповідного віку, розмір щомісячної допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність.

 

Підвищено посадові оклади у центрах олімпійської підготовки

05.01.2022 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників центрів олімпійської підготовки та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 2002 р. № 660» від 4 серпня 2021 р. № 809, яким установлено, що визначені згідно з додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298 посадові оклади директорів центрів олімпійської підготовки, заступників директорів з основної діяльності, тренерів за особливі умови праці підвищуються на 15 %, посадові оклади тренерів за кваліфікацію підвищуються до 20 %.

Директорам центрів олімпійської підготовки, заступникам директорів з основної діяльності, інструкторам-методистам, тренерам за особистий внесок у забезпечення високоякісного тренувального процесу підготовки висококваліфікованих спортсменів до складу національних збірних команд України встановлюється надбавка у розмірі до 50 % посадового окладу.

Директорам центрів олімпійської підготовки, заступникам директорів з основної діяльності, інструкторам-методистам за забезпечення підготовки спортсменів постійного складу центру олімпійської підготовки, які включені до складу національних збірних команд України, встановлюється надбавка у розмірі до 30 % посадового окладу.

Тренерам за підготовку спортсменів постійного складу центру олімпійської підготовки, які включені до складу національних збірних команд України, встановлюється надбавка у розмірі до 30 % посадового окладу за кожного спортсмена, але не більше 100 %.

Тренерам (з урахуванням їх особистого внеску) за досягнення спортсменами постійного складу центру олімпійської підготовки високих спортивних результатів на міжнародних та всеукраїнських змаганнях установлюється доплата у розмірі до 100 % посадового окладу.

Також установлено, що працівникам центрів олімпійської підготовки, яким передбачено підвищення посадових окладів за кількома підставами (зокрема підставами, встановленими іншими нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України), абсолютний розмір кожного підвищення визначається виходячи з розміру посадового окладу без урахування іншого підвищення. Надбавки та доплати установлюються до посадового окладу з урахуванням підвищень.

Міністерство молоді та спорту має визначити конкретні умови та розміри оплати праці працівників центрів олімпійської підготовки.

 

Про укладення гіг-контракту слід повідомляти податкову

10.01.2022 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413 і від 17 квітня 2019 р. № 328» від 28 грудня 2021 р. № 1392.

Змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413 установлено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) та/або резидентом Дія Сіті до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу.

За відсутності технічної можливості подання повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту засобами електронного зв’язку в електронній формі таке повідомлення подається у формі документа на папері разом з копією в електронній формі.

Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Також додаток до постанови від 17 червня 2015 р. № 413 викладено в новій редакції – «Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту».

 

Нове Положення про проходження служби у зовнішній розвідці

 

10.01.2022 Набрав чинності Указ Президента України «Про Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України» від 30 грудня 2021 р. № 690/2021.

Затверджене ним Положення визначає порядок проходження військової служби особами сержантського і старшинського складу, офіцерського складу Служби зовнішньої розвідки України, виконання військового обов’язку в запасі та особливості проходження військової служби в особливий період.

Положення застосовується також до відносин, що виникають у зв’язку з проходженням у Службі зовнішньої розвідки України особами офіцерського складу кадрової військової служби до їх переходу в установленому порядку на військову службу за контрактом або звільнення з військової служби.

Водночас, визнано такими, що втратили чинність:

– Указ Президента України від 17 липня 2006 р. № 619 «Про Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України»;

– Указ Президента України від 2 жовтня 2006 р. № 804 «Про внесення змін до Указу Президента України від 17 липня 2006 року № 619»;

– Указ Президента України від 15 жовтня 2007 р. № 974 «Про внесення змін до Указу Президента України від 17 липня 2006 року № 619»;

– Указ Президента України від 11 жовтня 2013 р. № 553 «Про внесення змін до Указу Президента України від 17 липня 2006 року № 619»;

пункт 1 статті 1 Указу Президента України від 3 вересня 2020 р. № 372 «Про внесення змін до деяких указів Президента України».

 

Дозволено попередню оплату обладнання для наукової діяльності до 70%

10.01.2022 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 15-1 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641» від 23 грудня 2021 р. № 1413, якою дозволено на період дії карантину здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати таких товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти:

– наукові прилади та обладнання для провадження наукової та науково-технічної діяльності до 70 % вартості їх річного обсягу на строк не більше дев’яти місяців.

 

Грошове забезпечення військовослужбовців з 2023 р. – не менше двох мінімальних зарплат

 

10.01.2022 Набрав чинності Указ Президента України «Про додаткові заходи із забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців Збройних Сил України» від 30 грудня 2021 р. № 688/2021, яким Кабінету Міністрів доручено вжити в установленому порядку заходів щодо забезпечення з 1 січня 2023 р. мінімального розміру грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (крім військовослужбовців строкової військової служби) на рівні не менше двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року.

Також Кабінет Міністрів має забезпечити розроблення та внести до 30 червня 2022 р. на розгляд Верховної Ради України законопроект, спрямований на удосконалення системи грошового забезпечення військовослужбовців з урахуванням кращого досвіду провідних іноземних держав.

 

У разі переведення військовослужбовцю сплатять компенсація вартості  неотриманого речового майна 

10.01.2022 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 3 Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації і Управління державної охорони грошової компенсації вартості за неотримане речове майно» від 29 грудня 2021 р. № 1420.

Доповненням до п. 3 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 р. № 178, встановлено, що грошова компенсація також виплачується військовослужбовцям з моменту виникнення права на отримання предметів речового майна відповідно до норм забезпечення у разі переведення військовослужбовця до інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Держспецзв’язку, правоохоронних органів спеціального призначення і державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями для подальшого проходження військової служби з виключенням із списків особового складу військової частини.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Контрабанда до України у власному організмі 90 капсул, заповнених кокаїном

КГС ВС залишив без змін постанову апеляційної інстанції, якою зобов’язано знести самовільно збудовану споруду в Одесі