in

Анонс засідань Верховного Суду у справах, які можуть бути цікавими для правників, ЗМІ та громадськості

12 жовтня 2020 року Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду розгляне касаційну скаргу захисника особи, засудженої до п’яти років позбавлення волі за незаконне заволодіння транспортними засобами.

Як установили суди, у серпні 2016 – січні 2017 року ця особа та інші особи за попередньою змовою вистежували у Львові та Києві автомобілі конкретної марки і, використовуючи електронне обладнання, відключали сигналізації, відчиняли дверні замки автомобілів, блокували сигнал GPS та викрадали автівки. Потім за грошову винагороду вони повертали автомобілі невстановленим слідством особам для подальшої передачі власникам. Таким чином за чотири викрадені автомобілі група осіб отримала майже 100 тис. доларів. (Справа № 752/26664/17, провадження № 51-3013км20)

13 жовтня об 11:00 відбудеться засідання Великої Палати ВС у справі  № 925/642/19 щодо порядку встановлення меж населеного пункту та права органів місцевого самоврядування розпоряджатися земельними ділянками такого населеного пункту.

У цій справі Касаційний господарський суд у складі ВС вважає за необхідне відступити від висновків Касаційного адміністративного суду у складі ВС, викладених у постанові від 3 березня 2020 року у справі № 367/6388/16-а. Так, згідно із позицією КАС ВС судам необхідно визначити, чи були встановлені межі населених пунктів у передбаченому законом порядку, після чого з’ясувати, у межах якого з них перебуває спірна земельна ділянка. Водночас, у разі якщо межі населених пунктів не встановлені в порядку, визначеному ЗК України, судам належить виходити з фактичних меж населених пунктів. Відсутність реалізації компетентними органами своїх повноважень щодо встановлення меж міста не свідчить про фактичну відсутність таких меж.

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Микола Оніщук: «Одна справа — нормативна ідеологія судоустрою, інша — практики, які склалися на виконання цієї ідеології. Тут у нас утворився розрив, і доволі суттєвий»…

Соціальний запит на професії поступово змінюється