in ,

Барак Обама круто святкував свій ювілей. Тому скандал був не раптовий.

Четвертого серпня 44-му президенту США стукнуло шістдесят. На минулих вихідних він зазначив дату з друзями. Це рядова, здавалося б, подія раптово викликала скандал.

Відзначати почали ще в п’ятницю. «Гості з’їжджалися на дачу …» До маєтку родини Обама на острові Мартас-Віньярд під’їжджали все нові автомобілі, з яких виходили чоловіки в дизайнерських костюмах і дами у вечірніх сукнях. Спочатку очікувалося близько п’ятисот гостей. Однак у громадськості виникли питання: чи не занадто це багато в розпал пандемії? Тоді список скоротили.

Однак VIP -ГОСТ прибували не тільки з подружжям, а й з дітьми, нянями дітей, особистими асистентками. Додамо до цього ще запрошених артистів, охоронців, офіціантів, прислугу. Словом, сотні і сотні людей.

Щоб зручно влаштувати безліч присутніх, на території маєтку розкинули гігантський тент, встановили сцену, танцпол і поставили ще кілька наметів поменше. На знімках, зроблених з безпілотників, добре видно масштаб святкування.

У числі гостей папараці помітили режисера Спілберга (особистий статок 3,6 мільярда доларів), співачку Бейонсе (420 мільйонів), її чоловіка Джея Зі (мільярд доларів), актора Тома Хенкса (400 мільйонів), співака Брюса Спрінгстіна (півмільярда доларів), дочку і колишню дружину нинішнього президента США Джо Байдена.

Фотографувати свято і тим більше публікувати фотографії було заборонено, проте діджей свята треп Бекхем і його менеджер Ті Джей Чапмен обкурилися травою і почали безтурботно викладати в мережу фото і відео з заходу.

Дуже швидко все це зтерли, проте завдяки журналістам англійського таблоїда Daily Mail громадськість встигла ознайомитися з усіма закутку багатомільйонного маєтку Обами, включаючи стильний санвузол. Ні, унітаз виявився чорним, а не золотим, проте золотом були прикрашені серветки, а також маски, які абсолютно ніхто не носив.

З інсайдів з’ясувалося, що веселощі почалися в п’ятницю, а свого апогею досягла ввечері суботи. Всю ніч з суботи на неділю 44-й президент США протанцював без зупинки. У неділю стомлені гості прокинулися, пообідали в ресторані і роз’їхалися.

Репортери Daily Mail з’ясували, що Бейонсе налягала на мартіні з горілкою, Джей Зі віддав перевагу маргариту, а винуватець торжества пив горілку і шампанське Dom Perignon. Останнє, як відзначили інсайдери, лилося рікою. Найдешевший сорт цього шампанського стартує від 180 доларів за пляшку. Про меню заздалегідь повідомлялося, що воно буде веганським. Однак на ділі гостям пропонували і стейки, і м’ясні делікатеси, і креветки, і лобстери. Загалом, відзначали з розмахом.

Натурально, цей захід викликав у американців когнітивний дисонанс. Обаму і його гостей критикували за відсутність масок, однак справа, звичайно, було не стільки в недотриманні заходів безпеки, скільки у вражаючої недоречності цього бенкету під час пандемії.

Америку накриває дельта-штам коронавируса, уряд планує повернути строгий масковий режим, що має на увазі, що маски носити будуть навіть в приміщеннях абсолютно все – починаючи з дворічних дітей. Їжа і бензин дорожчають небаченими темпами. З роботою погано, злочинність квітне. Про вечірках країна давно і думати забула. І тут раптом така веселуха в незабутньому стилі Великого Гетсбі.

Гаразд би спробував влаштувати бенкет горою якийсь нувориш. У Штатах таких дотепно називають filthy rich – «непристойно багаті». Але ж Барак Обама не просто раптовий багатій.  Він до цих пір залишається найвпливовішим політиком США і представником глобального істеблішменту. Його люди працюють в адміністрації Байдена. Він впливає на прийняття найважливіших рішень.

Мало того, саме Обама – один з головних світових спікерів по темі добровільної бідності. Нав’язлива ідея оточуючих його «ікорним ліваків» – зниження рівня споживання. Вони з кожного демократичного праски вмовляють людство, що вже пора припинити їсти м’ясо і солодощі, пити каву і алкоголь, подорожувати, жити в готелях, літати на літаках, купувати гарний одяг, їздити на машинах.

Все це так красиво розписується. Відповідальність перед матінкою-природою, скорочення вуглецевого сліду, Грета Тунберг, не проти ночі згадана … А на ділі що? Річки дорогого бухла, рейси приватних джетів на острів Мартас-Віньярд, вульгарна розкіш типу «пацан прийшов до успіху»?

Вуглецевий слід? Який вуглецевий слід? Його залишають тільки неправильні політики типу Трампа і неправильні країни на кшталт Росії.

Коронавірус? Він, мабуть, теж тільки для мас. На елітної вечірці ніхто не одягав маски, щоб виконувати соціальну дистанцію. Журналістка The New York Times пояснила нестиковку в стилі «ви не розумієте, це інше». У Обами, мовляв, зібралався «вишуканий і вакцинований натовп».

Серед розлючених користувачів мереж це відразу стало мемом. «У нас тут криза і пандемія, але нехай вишукані люди повеселяться», – відреагував відомий журналіст Глен Грінвальд. «Ну звичайно, вишуканих вірус не чіпає», – поіронізувати юрист Кармія К. Діллон.

Ні, ми не прагнемо залізти в кишеню до 44-му президенту США. Це нехай американські партнери шукають по всьому світу золоті унітази. Просто не можна не відзначити, що ювілей Обами демонструє радикальну зміну політичної парадигми.

У колишні часи видатний політик хоча б намагався імітувати якусь близькість до свого народу. Інстинкт підказав би йому, що непристойно впиватися демонстративним споживанням в той час, як мільйони підвідомчих громадян втрачають роботу, здоров’я і навіть життя.

День народження Обами показав, яким насправді бачать світ люди, які вважають себе його господарями. Вони вже поділили людство на еліту і лузерів. В еліту за фактом входить незначна частка одного відсотка – надбагатих люди, їх оточення, політики-маріонетки і кілька артисток для краси. Лузерами призначено все людство. Воно буде носити маски і сидіти на нескінченних карантинах. Еліта буде веселитися, ловлячи особливий кайф від того, що народним масам веселитися заборонено.

На своєму посту 44-й президент США багато зробив для того, щоб реально розділити свою країну на ці страти. Спочатку трапилася «Велика рецесія» 2008 року. Вона спричинила за собою нескінченні банкрутства, десятки тисяч самогубств, розорення мільйонів сімей. Лише незначний відсоток американців зумів тоді наваритися на кризі і жваво пішов до успіху.

За кілька років з американською мрією було покінчено. Соціальні ліфти зупинилися. Країна розділилася на зубожілу більшість і знахабнілу частину, яка роз’їла меншість. Навіть за статистикою самогубств або дитячої смертності було видно, що перші банально вимирають, а другі живуть все краще і краще. Пандемія тільки підхльоснула цю нещадну сегрегацію. Апофеозом її став демократичний паті на Мартас-Віньярд.

Сильною стороною американського способу життя завжди була відсутність соціальної ворожнечі. Американці вміли не заздрити багатству. Вони звели це вміння в ранг мистецтва. Мільярди Трампа, на їхню думку, забезпечували йому необхідну для президента незалежність. Мільйони подружжя Обами за лекції та книги, написані літературними неграми, вважалися даниною поваги достоїнств колишньої першої пари США.

Але вечірка у 44-го президента зробила неможливе: вона воскресила в Америці класову ворожнечу. «Огидне шоу, – підбила підсумок дискусії колумністка The New York Post. – Це просто межа елітного лицемірства ».

За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Перелік платних послуг, які можуть надаватись науково-дослідними установами судових експертиз збільшено

Без Стіва Джобса. Чого добилась Apple за 10 років без легендарного засновника.!