in

Перелік платних послуг, які можуть надаватись науково-дослідними установами судових експертиз збільшено

Уряд схвалив постанову, розроблену Мін’юстом з метою доповнення переліку платних послуг, які можуть надаватись науково-дослідними установами судових експертиз.

Зокрема, до таких послуг віднесли:

  • проведення експертиз проєктної документації на будівництво об’єктів згідно із законодавством;
  • проведення робіт з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів згідно із законодавством;
  • проведення оцінки майна, майнових прав, експертної грошової оцінки земельних ділянок та прав на них, а також рецензування звітів про таку оцінку.

Крім того, встановлюється, що послуги, включені до переліку платних, які надаються НДУСЕ і пов’язані з діяльністю, для здійснення якої законодавством встановлені певні вимоги, можуть надаватись за умови дотримання таких вимог.

Потреба в розширенні переліку платних послуг, які надаються судовими експертами, виникла у зв’язку з недостатнім фінансуванням науково-дослідних установ судових експертиз Мін’юсту. Натомість платні послуги, які виконуються за рахунок замовника, є додатковим джерелом покриття витрат на утримання НДУСЕ.

Разом із тим схваленою постановою виключається положення, яким визначено, що результати експертних досліджень оформлюються у формі висновків експертних досліджень. Адже встановити чи отримати достовірну інформацію про те, чи буде висновок подаватися до суду як доказ неможливо, а встановлення юридичного статусу особи, що замовляє експертизу, не належить до завдань експерта. У зв’язку з цим була необхідність визначити єдиний документ, який складається в результаті проведення судової експертизи або експертного дослідження. Це – висновок експерта.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Ювенальна юстиція розвиватиметься відповідно до нових вимог та суспільних запитів.

Барак Обама круто святкував свій ювілей. Тому скандал був не раптовий.