in

«Бізнес на кістках» по-українськи

(частина перша)

Медична реформа в Україні повинна вже закінчуватися, а насправді, вона й досі не розпочалася. Причиною цього є блокування реформи «бізнесменами в білих халатах». У очах таких «лікарів» хворий українець не пацієнт, а лише життєво важливим «зелений папірець»!

Корупційних схем у медичній галузі чимало й усі вони вже не перший рік вільно діють в стінах МОЗ. Прикро те, що влада не помічає їх чи просто не хоче помічати. Й хоча нова виконувачка обов’язків міністра Уляна Супрун прагне в силу можливостей змінити медичну сферу в Україні задля покращення життя народу, їй постійно заважають старі функціонери від медицини.

Сьогодні мова піде саме про галузь ендопротезування, яка в прямому і переносному сенсі ставить нашу країну на коліна. А це десятки тисяч українців, які ще вчора конче потребували операції по заміні кульшового та колінного суглобів. Ці люди також бажають жити повноцінно, при цьому не ставши жебраками, адже такі операції в Україні коштують тисячі доларів! Не секрет, що ще рік тому завдяки Ульяні Супрун державою виділено кошти на закупівлю необхідного обладнання для проведення операцій із заміни суглобів. Та на цьому все й зупинилося…

А тепер про те, в чому саме полягає корупція в даній галузі й куди можуть піти виділені державою кошти? А ще — хто обдирає українську націю?

«Зайшовши» в ситуацію із середини, ми швидко зрозуміли, що схема доволі проста — на вже давно осілих посадах живуть «королі ендопротезування». Назвати цих людей, які  свідомо давали клятву Гіппократа, «мафією медицини» навіть язик не повертається. Адже вони лише п’явки, що висмоктують із українців останній шанс на повноцінне життя. І тепер, так само свідомо, вони обдирають наших з вами батьків, друзів і в першу чергу тих, хто навіть у цей час захищає їх сім’ї від ворога на сході України.

Сьогодні конкретні медичні фахівці високого рангу блокують прозорі державні закупівлі на рівні міжнародної організації «CROWN AGENS», яка з багатьох поданих пропозицій закупівель обрала найбільш економічно вигідну та відповідну до технічних вимог МОЗ і потреб населення пропозицію. А все через банальний збіг обставин — у цих рвачів налаштований власний бізнес у галузі ендопротезування. Крім того, що вони наживаються на недешевих власноруч проведених операціях ( для прикладу, в Києві така операція коштує від 3,5 тисячі доларів) — так ще й налаштували  схему взаємодії з компаніями-виробниками, які лобіюють їх інтереси на державному рівні, цим самим, заводячи в роботу Міністерства нові корупційні схеми із закупівлі ендопротезів. Відразу зрозуміло, що таким «бізнесменам на кістках» вкрай не вигідно допустити на ринок України мало того що аналогічну, але й більш конкурентно спроможну компанію, яка вмить знищить їх давнішні схеми і вже не допустить створення нових.

До вашої уваги невеликий список осіб, що  входять до складу постійної робочої групи МОЗ України з питань профільного супроводу державних закупівель за напрямом «Централізована закупівля ендопротезів і наборів інструментів для імплантації». Це: Косяков Олександр Миколайович — завідувач ортопедії Київської міської клінічної лікарні № 12; Майко В’ячеслав Михайлович — завідувач травматології відділення Вінницької обласної лікарні імені М. І. Пирогова; Анкін Микола Львович — головний лікар КЗ КОР «Київська обласна клінічна лікарні», доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри ортопедії і травматології № 2 НМАПО імені П. Л. Шупика.

Наступні особи є керуючими групи технічного супроводу вище згаданої постійної робочої групи: Комаров Микола Петрович — голова групи технічного супроводу, заступник начальника управління начальник відділу організації високо спеціалізованої медичної допомоги управління медичної допомоги дорослим Медичного департаменту МОЗ України. Алексійчук Людмила Валеріївна — секретар групи технічного супроводу, головний спеціаліст цього ж відділу Медичного департаменту МОЗ.

Усі ці люди залучені до робочої групи не без участі заступника міністра МОЗУ Олександр Лінчевського та є його особистими прислужниками вже багато років. Тепер вони намагаються саботувати медичну реформу задля власної вигоди.

Хіба призначавши вказаних осіб, пан Лінчевський не знав, про конфлікт інтересів, те, що ці люди зацікавлені не в обранні кращого поставщика ендопротезів, а навпаки, зірвати тендерну закупівлю задля процвітання власного бізнесу в майбутньому?

Яким чином? Тут насправді все просто — не допустивши на ринок конкурентів. При тому їх бізнес буде лише зростати. Налаштувавши систему в себе в областях, надалі вони зможуть розвиватися і по всій країні. Операції, які можна робити за кошти держави, ці особи продовжуватимуть робити за кошти пацієнтів. А кожна людина, що потребує ендопротезування, — це близько 2 тисяч доларів у власну кишеню! Отже, цим особам, як нікому іншому, вигідно монополізувати ринок ендопротезування під себе.

Крім того, вказана робоча група створювалася за умов, які практично унеможливлювали участь громадськості в її діяльності. Це робилося шляхом маніпуляцій із розміщенням інформації на сайті МОЗу, а саме міністерство створило умови, що перешкоджали поданню пропозицій чи їх оскарженню щодо персонального складу робочої групи, призначивши обмежений термін для обговорення (http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170217_c.html).

Звісно, після цього громадськість висловила свої заперечення щодо прізвищ окремих обраних «фахівців», надавши чіткі факти їх причетності до корупційних схем. Реакція на це з боку робочої групи виявилася просто цинічною — нашу думку навіть не розглянули.

Невже наближені до в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун люди також задіяні в корупційних схемах МОЗу? Хто ж тоді насправді зацікавлений у зриві державних закупівель?

Хоча в Україні є чимало патріотично налаштованих, вмотивованих, грамотних фахівців, які можуть бути залучені до роботи в цьому секторі.

Звернемо увагу й на те, що вже 8 місяців продовжується блокування підписання контракту між міністерством і обраною «CROWN AGENS» компанією за напрямом «Централізована закупівля ендопротезів та наборів інструментів для імплантації». Все це відбувається без будь-яких пояснень та причин.

Утім, прослідкувавши державні закупівлі ендопротезів від 2000 року, видно, що кошти надходили лише трьом фірмам, які постійно діяли пліч-о-пліч. Тому той факт, що цьогоріч (як і останні чотири роки підряд) іде процес гальмування закупівель, уже нікого не дивує.

Іншою корупційною схемою вищезгаданих осіб є недопустимість конкуренції фахівців у сфері протезування. Адже в Україні є чимало хороших спеціалістів та, на жаль, їм не дають вільного доступу до операційних. Більше того, окремі фахівці з периферії отримують винагороди за направлення пацієнта до столиці. А це породжує здорожчання роботи фахового лікаря. Всі про це знають, та говорити просто бояться.

Ось у такій країні ми живемо, в якій на нещасті простих людей будується щастя окремих ділків з лікарняних кабінетів. Єдине, чого ми вимагаємо — це справедливості. Ми хочемо жити в країні, якій потрібна здорова нація, в країні, яка бореться з ділками, котрі обжилися у владних стінах, зокрема, стінах МОЗу.

Доки там вирішуються грошові інтереси так званих «лікарів», на звичайних українців чекає на вірна смерть через хворий суглоб.

Додамо, що до всього вищесказаного в нас є неспростовні докази, і ми їх готові надати.

Це лише невелика кількість фактів, які нам відомі і на які сподіваємося звернуть увагу не лише очільники Міністерства охорони здоров’я, всіх контролюючих органів, а й керівництво країни.

Далі буде…

Валентина Буковецька, член правління ГО «Українська асоціація фахівців із подолання наслідків психотравмуючих подій», спеціально для ЮВУ

Джерело: ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

Антикорупційний міф та корупційна реальність

Законодавчий спам