in , , , , ,

Чому саме збільшився попит на фрілансерів?

У 2022 році в Україні збільшилася кількість фрилансерів. Через повномасштабне вторгнення росії багато людей втратили роботу і вимушені шукати нові джерела заробітку.

В Україні на третину збільшилася кількість вільнонайманих працівників, які шукають роботу в інтернеті. КАжуть, що це сталося це через повномасштабне вторгнення росії — багато українців втратили роботу і вимушені були шукати нові джерела заробітку. Такими даними поділилася біржа фрилансу Freelancehunt. Про те мабудь це не єдина причина. Оперативність, самодисципліна та організованість тих, хто готовий працювати на відстані від робочих місць, відсутність необхідності оплачувати оренду та інші витрати тому сприяють.

Зазначається, що за рік приріст фрилансерів сягнув 33%. Водночас минулого року було лише 13%. Що цікаво, до кінця лютого ринок просів на 90–95% через повномасштабне вторгнення з боку росії, проте влітку рівень зайнятості вийшов на показники 2021 року.

Паралельно з тим, як збільшувалася кількість фрилансерів, піднімалася й кількість замовників — їх стало на 12% більше.

Також війна вплинула і на кількість запропонованих проєктів — вони впали на 11%, а їхні бюджети на 19%. Але враховуючи обставини, цей спад вважають незначним.

Де зараз працюють фрилансери:

  • Найбільше фрілансерів працює у категорії «Дизайн та арт» — 28,6%.
  • Трохи менше у категорії «Робота з текстами» — 20,1%.
  • А на третьому місці зупинилося «Програмування» — 19,6%.

Водночас категорія «Переклади» зросла на 33%, а «Робота з текстами» — на 57% (бюджет зріс на 90%). Ще на 11% підвищився попит на копірайтерів.

На це також вплинула війна, оскільки бізнеси хочуть впливати на міжнародні ринки.

До речі, нещодавно Work.ua провів велике опитування HR-фахівців, щоб спрогнозувати тренди ринку праці на 2023 рік. Виявилося, що роботодавці очікують дефіциту висококваліфікованих працівників та дисбалансу на ринку.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Починається впровадження нового алгоритму підготовки водіїв

Послуга з онлайн-отримання довідки з ДРРП – одна з найпопулярніших послуг на порталі електроних сервісів Міністерства юстиції України