Politico: Держдепартамент США побоюється проблем у разі визнання Росії спонсором тероризму
Державний департамент США поділився з Конгресом країни своїми побоюваннями щодо законопроекту про визнання Росії країною, яка підтримує тероризм, повідомляє Politico.
В американському МЗС вважають, що у разі прийняття ініціативи буде зруйновано «тендітну угоду», що дозволяє судам із зерном залишати українські порти, а це посилить «глобальну продовольчу кризу».
У чому суть побоювань Держдепу США
Держдепартамент потай дав зрозуміти офісам Конгресу, що має серйозні побоювання з приводу того, що Росію можуть визнати державою, яка підтримує тероризм, йдеться в статті видання. За даними Politico, ще в липні спікер палати представників Ненсі Пелосі заявила держсекретарю Ентоні Блінкену, що якщо він не внесе Росію до чорного списку терористів, то це зробить Конгрес.
27 липня на тлі «обурення жорстокою військовою кампанією Росії в Україні» Сенат Сполучених Штатів одноголосно ухвалив резолюцію, яка до речи не має обов’язкової сили, що закликає Блінкена оголосити Росію спонсором терористичних атак в Україні, а також у Чечні, Грузії та Сирії, внаслідок яких «загинули багато невинних чоловіків, жінок і дітей». Після цього члени палати представників представили законопроект, який «офіційно нанесе ляпас Росії» — в обхід головного дипломата країни.
На сьогоднішній день державні чиновники нічого відкрито не сказали за чи проти заходу палати представників, за винятком того, що вони наполягають на тому, що остаточне рішення залишається виключно за Блінкеном.
Вони також зазначають, що нинішні санкції та експортний контроль, запроваджені США щодо Росії, майже еквівалентні тому, що пропонує зробити законопроект, — йдеться у статті.
Але кілька людей розповіли ЗМІ, що чиновники Держдепу останніми днями повідомили в офіси Конгресу про «серйозні проблеми із законодавством».
За їхніми словами, «держава побоюється, що включення Росії до списку державних спонсорів тероризму поставить під загрозу тендітну угоду, яка дозволяє судам із зерном залишати українські порти».
Автори матеріалу зазначили, що на вироблення цієї домовленості «пішли місяці», і хоча суди «поступово починають залишати Чорне море, що трохи заспокоює нестримну глобальну продовольчу кризу», немає жодної гарантії, що «Росія виконає свої зобов’язання», якщо Сполучені Штати так «відкрито» вступлять із нею у конфронтацію.
“Більше того, країна в чорному списку терористів – знак ганьби, яким нагороджуються тільки Північна Корея, Сирія, Куба та Іран – страждає від всеосяжних санкцій, а це означає, що США фактично відрізають американців від участі у ділових відносинах із цими країнами”, – додали автори статті.
За їхніми даними, обмеження, які потрібно буде запровадити у разі визнання Росії державою – спонсором тероризму, торкнуться і «ключових економічних відносин, які підтримують США», наприклад, «ядерних матеріалів».
Як повідомляє Politico, деякі політики та чиновники заперечують проти ухвалення законопроекту палати представників, який «зірве план доставки продовольства».
Інші побоюються, що ініціативу не буде винесено на голосування в комітеті із закордонних справ палати представників «без явної підтримки з боку адміністрації» президента США Джо Байдена.
Про те, що Ентоні Блінкен чинить опір визнанню Росії країною, яка спонсорує тероризм, 29 липня повідомила газета The New York Times.
«Протягом кількох тижнів на Блінкена чинився тиск із метою офіційно оголосити Росію державою – спонсором тероризму. Цей ярлик нині закріплений за Північною Кореєю, Сирією, Кубою та Іраном. Але […] Блінкен чинить опір кроку, який може змусити його ввести санкції щодо союзників США, які ведуть відносини з Росією, і може знищити залишки дипломатії між Вашингтоном і Москвою», — йшлося у статті.
На резолюцію Сенату США, котрий закликав держсекретаря визнати Москву спонсором тероризму, Блінкен «відповів ухильно». Він заявив, що будь-яке рішення має бути засноване на існуючих юридичних ухвалах, а також припустив, що це спірне питання, оскільки Росія вже перебуває під багатьма санкціями.
За його словами, вже введені проти Москви санкції відповідають обмеженням, які наслідували б після визнання країни державою, яка спонсорує тероризм.
Тоді опитані виданням експерти сказали, що якщо Блінкен поступиться Сенату, «це може раз і назавжди розірвати і без того обмежені дипломатичні зв’язки адміністрації президента США Джо Байдена з Москвою».
Тим часом сам держсекретар заявив, що вважає за важливе зберегти відносини з Росією.
За публікаціями у ЗМІ.
Коментарі
Loading…