in ,

Чому за наявності тисяч переданих до АРМА арештованих активів Агентство станом на сьогодні має лише 27 чинних договорів з управління

Агентство з розшуку та менеджменту активів розпочало конкурси з відбору управителів арештованими активами за новими та прозорими правилами.

Управління арештованими активами за старими процедурами та у “ручному режимі” не було прозорим та не приносило належних доходів бюджету країни. За наявності тисяч переданих до АРМА арештованих активів Агентство станом на сьогодні має лише 27 чинних договорів з управління.

Ще під час конкурсу на посаду Голови АРМА я заявляла про свою мотивацію докорінно змінити становище з управлінням арештованими активами. Я не допущу такої ситуації, оскільки всі активи повинні знайти управителя, – прокоментувала Голова АРМА Олена Дума. – Згідно з Публічним звітом за 2022 рік, Агентство оголосило про 156 конкурсних відборів управителів, але обрало лише 19 переможців. При цьому за весь 2022 рік укладено лише 12 договорів оцінки з суб’єктами оціночної діяльності. Це свідчить про неефективність відборів управителів з 2017 по 2023 роки загалом та, як наслідок, – низький рівень доходів в бюджет. Таку практику нині завершену. Відтепер з тисяч отриманих в управління активів держава отримає тисячу договорів управління”.

До нормативного врегулювання відбору управителів за прозорими правилами АРМА здійснило контрольні перевірки відповідно до Постанови Кабінету Міністрів № 351 та встановило факти неналежного управління активами. Крім того, Агентство провело внутрішній аудит, за результатом якого конкурси, проведені з порушеннями, на підставі висновків аудиту скасовано.

Старт прозорих конкурсів за європейськими правилами гарантовано сприятиме укладанню більшої кількості договорів управління.

Нагадаємо, ключова мета таких конкурсів – відбір професійних та компетентних управителів, які збережуть економічну вартість активів, арештованих в межах кримінальних проваджень, та забезпечать стабільні надходження до державного бюджету від управління ними.

Крім того, АРМА поновило відповідний відбір суб’єктів оціночної діяльності.

Першим об’єктом, на відбір управителя якого АРМА оголосило публічний конкурс, стала група нежитлових приміщень за адресою: м. Київ, вул. Є. Коновальця, б. 34-А.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Мільйони для судді Князєва: сумнівні перспективи гучно початого розслідування

Як відрізнити ліки від дієтичних добавок: уважно вивчайте маркування