in

Чи відповідає держава за насильство над адвокатом?

Права адвокатів в Україні продовжують порушуватися. Підтвердженням цього є останній випадок перешкоджання виконанню професійних обов’язків адвокатом Лесею Дубчак, а також застосування до неї фізичної сили працівниками виконавчої служби та Нацполіціі. Ці події якраз і послугували фактором для проведення круглого столу «Чи відповідає держава за насильство над адвокатом?».

Як наголошувалося, 16 березня цього року під час надання правової допомоги клієнту адвокатом, членом правління Асоціації адвокатів України (ААУ) Лесею Дубчак працівники Дарницької виконавчої служби, а також Дарницького управління Нац в Києві застосували до неї фізичні заходи впливу. «Дана ситуація ще раз підтверджує те, що, на превеликий жаль, при здійсненні професійної діяльності адвокати залишаються фактично один на один з тими правопорушеннями, які здійснюються щодо них. Найбільше вражає й засмучує те, що зазначені правопорушення здійснюються самими працівниками правоохоронних органів і державних органів, зокрема, представниками управлінь юстиції, які за своїм духом повинні були б стояти на захисті прав і законних інтересів громадян», — підкреслив адвокат, голова Київського обласного відділення ААУ Віталій Наум.

У свою чергу, Леся Дубчак оприлюднила подробиці справи й саму ситуацію, внаслідок якої до неї було застосовано фізичну силу. На її думку, зазначений випадок показав, що представники державних органів не дотримуються норм закону і Конституції України. «Кругова порука, яку я спостерігаю в останні дні, коли ми почали подавати відповідні звернення, заяви в правоохоронні органи, зв’язала, станом на сьогодні всіх», — підкреслила вона.

У свою чергу, оцінюючи сказане, адвокат, президент ААУ Олег Рачук акцентував увагу на тому, що Асоціація адвокатів України активно реагуватиме на будь-які подібні факти порушення прав адвокатів. «Ми не дамо зганьбити ні професію, ні безпосередньо гідність своїх колег», — пообіцяв він.

Від органів влади у круглому столі взяв участь заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби — начальник управління ДВС ГТУЮ в м.Києві Олексій Воробйов. Він висловив сподівання, що в адвокатів є відповідні докази викладених фактів. «Якщо факти є, потрібно їх оцінювати й реагувати на них», — підкреслив він.

Під час круглого столу також було оприлюднено офіційну статистику порушень прав адвокатів за період із 2013 по 2016 роки. Однак, па словами Віталія Наума, ці статистичні дані не відображають реального стану справ. «На превеликий жаль, ми зіткнулися з тією ситуацією, коли наші права просто ігноруються, щодо нас можна здійснювати будь-які дії й винні не понесуть жодної відповідальності. Цьому треба покласти край, і ми на цьому наполягаємо. Будемо залучати всіх фахівців в адвокатурі для того, аби змінити таку тенденцію», — підсумував він.

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Міжнародний арбітраж як інструмент притягнення Росії до відповідальності

Наслідки застосування насильства органами слідства до обвинувачених