in

Данія хоче переглянути Європейську конвенцію з прав людини

Прем’єр-міністр Данії Ларс Расмуссен вважає, що Рада Європи має переглянути окремі підходи Європейської конвенції з прав людини, в тому числі принципи роботи Страсбурзького суду. Про це він заявив у  зверненні до депутатів парламентської асамблеї Ради Європи.

Як відомо, Данія зараз головує в Раді Європи. Як керівник уряду головуючої країни Расмуссен запропонував модернізувати Конвенцію, врахувавши в ній сучасні реалії.

Зокрема, він розкритикував позицію ЄСПЛ у міграційних питаннях. «Це неправильно, що Данія утримує закордонних злочинців через погані умови утримування у них вдома… Були випадки, коли суд забороняв з цих міркувань депортацію осіб, що вчинили тяжкі злочини. Це — рішення, які громадянам важко зрозуміти», — наголосив прем’єр.

«Нам необхідно обговорювати також складні питання. В іншому разі ми ризикуємо втратити суспільну підтримку прав людини», — пояснив він.

Данський прем’єр підтримав необхідність реформи Конвенції. На його думку, Комітет міністрів Ради Європи вже ближчим часом має ухвалити політичне рішення на користь такої ідеї. «Ідея — схвалити політичну декларацію навесні, в квітні-травні», — пояснив він.

Також політик розкритикував поточний стан справ у Європейському суді з прав людини: «Зараз навіть в разі серйозного порушення мають чекати на рішення ЄСПЛ роками. Це неприйнятно».

Джерело: Європейська правда

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

Мін’юст створить реєстр неплатників аліментів

Депутати задумали скасувати кримінальну відповідальність за незаконне збагачення