in , ,

Депортація дітей: агресор не приховує вчинення цього злочину

Депортація дітей: агресор не приховує вчинення цього злочину
Видача ордера на арешт Путіна і Львової-Бєлової – як юридична подія – це лише перший крок до визнання геноциду українського народу російською державою, який відбувається через викрадення дітей.
На сьогодні відомо про 16 200 депортованих дітей, з яких додому повернулося тільки 300. І ці злочинні дії повністю виправдовують ордери на арешт, видані Міжнародним кримінальним судом», — сказала Урсула фон дер Ляєн. А Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала вважає такі дії росії надзвичайно огидними. «Росія таким чином наближається до найгірших режимів, які ми знаємо з минулого», — сказав він. До справи повернення українських дітей приєднується зірка кіно Орландо Блум. Разом із тим уповноважений президента України з прав дитини у 2014-2021 рр. Микола Кулеба зазначає, що зараз надто важко знайти інформацію про кількість викрадених дітей. Що роблять з ними? Їх влаштовують або в сиротинці, або в якісь сім’ї. Їм надають не тільки статус дитини-сироти або позбавленої батьківського піклування, але й російське громадянство», — наголошує він.
Під словом «евакуація» в росії приховують фактичну депортацію українських дітей з окупованих територій. Зафіксовано чимало випадків, коли це відбувалося примусово чи під приводом недовгої поїздки на відпочинок чи оздоровлення. Далі вже на території росії, неповнолітнім змінюють персональні дані. Так, для українських дітей навіть спростили процедуру набуття російського громадянства. Тож надалі ідентифікувати їх та повернути додому буде практично неможливо. Депортованих хлопчиків та дівчаток всиновлюють. Щонайменше декілька сотень українських дітей, за даними українських правозахисників, уже мешкають у нових російських сім’ях. Нових батьків шукають навіть для дітей, які мають маму та тата, котрі не позбавлені батьківських прав.
ЮВУ вже розповідав про викрадення дітей із Маріуполя, яких лише випадково знайшов їх батько. Будемо й надалі постійно відслідковувати історії та події, пов’язані з депортацією українських дітей.
Наше спільне завдання – жодного випадку не упустити, жодної дитячої долі не подарувати російському агресорові.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Справа державної фірми «Укрінмаш»: в чиї кишені текли гроші військового експорту?

Ярослав Зейкан розповідає…