in , , , , ,

Ярослав Зейкан розповідає…

Ст.214 КПК забороняє відмовляти у прийнятті заяви про кримінальне порушення. В результаті реєструються заяви у змісті яких відсутній склад або подія кримінального правопорушення. Слідчі судді не наважуються на це реагувати. Є адвокатські компанії, які використовують ст.. 214 КПК для знищення конкурентів бізнесових структур. І небезуспішно. Це тривожний симптом..
Ось приклад:
По одній із заяв зареєстроване кримінальне правопорушення за ч. 5 ст. 191 КК. Заява подана від імені адвокатського об’єднання. Суть заяви – твердження про наявне правопорушення за ч. 5 ст. 191 КК за несвоєчасну оплату грошового зобов’язання, сума якого вже на момент реєстрації була стягнута рішенням господарського суду (за несвоєчасну оплату поставленого товару). Проводиться досудове розслідування, десятки обшуків, арешти майна тощо).
Потерпіла – юридична особа яка у свою чергу боргує кошти підприємству, службові особи якого несплатили своєчасно за поставлений товар і яких переслідують за ч. 5 ст. 191 КК. Однак зеркальна ситуація з так званим потерпілим не стала підставою для притягнення посадових осіб цієї так званої потерпілої особи до реєстрації аналогічного обвинувачення за ст. 191 КК.
Практика Верховного Суду однозначна – невиконання або несвоєчасне виконання грошового зобов’язання не є ознакою злочину передбаченого ст. 191 КК. Отже якщо зміст заяви вказує на відсутність складу або події кримінального правопорушення – у реєстрації потрібно відмовляти. Наявність таких справ- доказ того що ми поліцейська держава..
Будь хто може написати заяву та стверджувати що має місце злочин, якого по суті нема, а кримінальне провадження реєструється і особи щодо яких подана заява обмежуються у свої правах, підприємство знищено і невідомо доки це буде продовжуватись у цій справі.. До речі голову адвокатського об’єднання який підписав цю заяву і ініціював кримінальне провадження не попередили про кримінальну відповідальність за ст. 383 КК і не взяли від нього пояснень…
Ситуація забавна ще з однієї причини. Після передачі справи до суду юридична особа, яка вважається потерпілою ініціювала свою ліквідацію і на даний час цієї потерпілої юридичної особи не існує, вона ліквідована. Але адвокат від імені неіснуючої особи з’явився в суд представляти цю неіснуючу потерпілу юридичну особу..
Вже більше півтора року, як суд ніяк не почне підготовче засідання.. Але головне досягнуто. Арештоване майно, юридична особа проти якої це все було зроблено не працює, персонал звільнений, арешти на майно накладені…
Отже, повністю підтверджено, що є повна можливість зловживати ст.. 214 КПК і знищувати конкурентів по бізнесу.. А для адвокатів відкрилось ще одне джерело роботи. І хоч від цього джерела тягне гнилим душком підтверджується давній вислів: Гроші не пахнуть..

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Депортація дітей: агресор не приховує вчинення цього злочину

ВСЕУКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКА ПРЕМІЯ «КИЇВСЬКА КНИГА РОКУ 2023»