in ,

Дердеп США запровадив санкції проти колишнього глави КСУ Олександра Тупицького, колишнього заступника глави адміністрації президента України Андрія Портнова

Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін анонсувала запровадження санкцій США проти українських корупціонерів.

Стало відомо, що державний департамент США запровадив санкції проти колишнього глави Конституційного суду України Олександра Тупицького.

Тупицького внесено до санкційного списку “за значні корупційні дії, зокрема отримання грошового хабаря під час роботи в українській судовій системі”. Під санкції також потрапила і дружина судді Ольга Тупицька.

Слід зазначити, що Конституційний суд досі вважає Тупицького главою, тоді як у заяві Держдепу США він вказаний як “колишній глава КСУ”.

Санкції запроваджені в рамках так званого “закону Магнітського”, який передбачає покарання для людей, причетних до масштабної корупції, переслідувань та порушень прав людини.

Внесеним до списку особам забороняється в’їзд до США.

Крім того, США запровадили санкції проти колишнього заступника глави адміністрації президента України часів Януковича Андрія Портнова за корумпування українських судів.

В обґрунтуванні санкцій пояснюється, що Портнов налагодив широкі зв’язки з судовим і правоохоронним апаратом України через хабарництво.

У санкційному списку також вказана “Благодійна організація Фонд Андрія Портнова”. Акт Магнітського передбачає відмову у візах, а також фінансові санкції.

Слід додати, що посол Швейцарії назвав умови повернення заморожених активів експрезидента Віктора Януковича.

Повернення заморожених активів колишнього президента Віктора Януковича стане можливим, лише коли антикорупційні інституції в Україні будуть незалежні та матимуть безпристрасне керівництво.

У 2014 році Швейцарія заморозила активи Януковича на суму 70 мільйонів швейцарських франків (більше $69 млн) строком на три роки. Потім термін дії цього рішення не раз продовжували.

Згідно зі швейцарським законодавством, максимальна тривалість такого заморожування обмежена 10 роками.

За публікацією у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Нові петиції від Київської влади.

Визначення дати чергових парламентських виборів продиктоване бажанням влади вийти за межі своїх повноважень.