in , ,

Держаудит виявив у Центренерго порушень на 5 мільярдів: що знайшли ревізори

Держаудитслужба виявила фінансові порушення у діяльності компанії на суму 5,5 млрд грн. Відповідні висновки отримані за результатами фінансового аудиту та планової ревізії ПАТ Центренерго за період з 1 січня 2022 по 31 серпня 2023 року.

Про це повідомили у Державній аудиторській службі України.

Зобов’язання Центренерго становлять 15,7 млрд грн (станом на 30 червня 2023 року). За 2022 рік збиток становив 7,1 млрд грн, за І півріччя 2023 року – 720,9 млн гривень.

«Компанія є збитковою та перебуває в кризовому стані, в її діяльності відсутні економічне зростання та розвиток. Державний аудит зафіксував продаж електроенергії за заниженими цінами, випадки прихованого кредитування сторонньої комерційної структури, закупівлю мазуту та хімічних речовин не у виробників, а через посередників з додатковою маржею. Сумнівні комерційні рішення призвели до того, що зобов’язання товариства в 1,4 рази перевищують річні доходи», – зазначила голова Держаудитслужби Алла Басалаєва.

Так, у 2021-2022 роках Центренерго отримало передоплату від покупців за електроенергію із терміном постачання 2022-2023 роки, проте не виконало своїх зобов’язань. У результаті заборгованість перед покупцями, зокрема перед ТОВ ГК «Нафтогаз України», ВП «Енергоатом-Трейдинг» ДП «НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «НЕК «Укренерго» склала 3,5 млрд грн, можливі штрафні санкції – на 352,9 млн гривень.

Також Центренерго в січні-квітні 2022 року поставило ряду покупців електроенергію за аукціонами 2021 року за заниженими цінами. Вартість електроенергії виявилася на 63,7 млн грн нижчою за ціни Української енергетичної біржі в цей період.

Крім того, через невиконання Центренерго господарських договорів у судах розглядаються позовні вимоги кредиторів на суму 4,3 млрд грн.

Держаудитслужба надіслала до компанії вимогу про усунення виявлених порушень. Також матеріали заходів державного фінансового контролю надіслані до Кабінету міністрів та Служби безпеки України.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Перед судом постане заступник голови Федерації профспілок України: у чому його звинувачують

В Україну завезли велику партію вакцини від коронавірусу для безкоштовних щеплень