in ,

Дещо про смерть мера Кривого Рогу Костянтина Павлова

Мер Кривого Рогу Костянтин Павлов був знайдений мертвим 15 серпня на ганку власного будинку. У поліції є декілька версій його загибелі. ЗМІ вже достатньо “дослідили” обставини і прийшли до різних висновків.
Повідомлення в поліцію Кривого Рогу надійшло 15 серпня о 16:08. Повідомив в Нацполіцію  Микола Демішев, помічник мера. Вогнепальне поранення було нанесено в ліву частину грудної клітки (область серця), і, згідно зі свідоцтвом про смерть, Костянтин Павлов загинув від пострілу. Поруч з мером виявили мисливський карабін “Форт-202” і гільзу від нього калібром 7,62 мм. При цьому, судячи по камерах відеозапису, розташованим як всередині, так і зовні будівлі, записи з яких також досліджували правоохоронці, постріл пролунав о пів на шосту ранку.

Радник мера Андрій Гальченко, що був одним з перших на місті події розповів, що “разом зі мною приїхала слідчо-оперативна група поліції. Ми з ними разом туди зайшли, вони сфотографували, потім огородили територію і попросили всіх її покинути. Більше нікого не допускали, – стверджує Гальченко. – Усередині приміщення я ні, тільки на території – тіло лежало фактично на ганку, в полтуловіща. Ніхто його не чіпав “.

Місцевий журналіст Олег Єрмолінський в Телеграм-каналі написав, що експерт-криміналіст Дніпропетровського облуправління поліції озвучив попередню версію. “Впирається приклад в стіну, вистрілив впритул … Снаряд пролетів наскрізь, зрикошетив від стіни і полетів на сусідню ділянку”, – зробив він висновки, відштовхуючись від розташування тіла, зброї та бризок крові.

Відео з внутрішніх камер відеоспостереження “витекли” в Мережу дуже швидко, першими їх підхопили анонімні Telegram-канали. На відео видно, як чоловік (Павлов це чи ні – сказати складно) ходить по приміщенню, стискаючи карабін, курить, дивиться в екран мобільного телефону. Підходить до вікна, виходить на веранду.

Є відео з іншого ракурсу – зовні будівлі. На ньому видно, як біля ганку лежить кіт. Раптом він здригається, мабуть, від різкого звуку, і підскакує.

Депутатський корпус звернувся до правоохоронців з вимогою показати повне і посекундно відео з камер, провести експертизу гільзи і відповісти на питання про шкарпетки і синці.

Смерть мера великого індустріального міста в промисловому регіоні, де переплітаються інтереси багатьох фінансових груп, – головоломка для будь-якого сищика. Поки поліція коментує хід слідства завбачливо нейтрально, кажучи про три версії: самогубство, вбивство і необережне поводження зі зброєю. Ніякі версії поки не озвучуються. Однак на підставі даних, які відомі про особу Павлова, його оточенні і інтересах його партнерів, нескладно скласти уявлення про можливі мотиви.

Знайомі і близькі з покійним в попередньому скликанні парламенту, називають його  “життєлюбом, глибоко віруючим і жартівником”. “У нас з депутатами минулого скликання є група в WhatsApp, в ній ділилися жартами один з одним, і він був там одним з головних дописувачив. Постійно постил щось, був досить веселою людиною. Тому не вірю в його самогубство – не знаю, що мало статися, щоб так “, – говорить Скорик.

ЕКс-депутат Мосійчук згадує, що знав Павлова як глибоко воцерковленного людини. “Ми разом працювали в парламенті і, хоч він був політичним опонентом, часто з ним спілкувалися на балкончику глави Секретаріату парламенту, куди виходили на перекур, – сказав Мосійчук. – І, по-перше, він життєлюб. По-друге, глибоко віруюча, православний християнин – він не просто до церкви ходить, а сприймає це саме як віру! І він не був схожий на гіпотетичного самогубця “.

Версія 1. Шантаж
А раз мер був життєлюбом, виникає питання: чому він так поводився на відеозаписі. “Мені здається найбільш імовірною версія з доведенням до самогубства. Якщо виходити з усієї доступної інформації, на вбивство ситуація не схожа, – ділиться інформацією політолог Руслан Бортник. – Але мера міста, людини з досвідом, який звик працювати в складних, конфліктних умовах , складно довести до такого стану. Не можна виключати, що таким чином він намагався зняти тиск з сім’ї, залишити все на собі – тоді це нагадує ситуацію із загибеллю Михайла Чечетова. Чим шантажували – сім’єю, репутацією, грошима, – зараз сказати складно “.

Тут важливий нюанс. Павлов прибув в місто, будучи у відпустці – їздив по-старому в Лазурне з дружиною. Вона і забила тривогу, попросивши помічника чоловіка Демишева подивитися, чому той не відповідає на дзвінки.

Версія 2. Розбірки
Павлов близький до представників найпотужнішої місцевої фінансово-промислової групи, сімейства Вілкул. Власне, Юрій Вілкул, попередній мер (2010-2020), і поступився йому в гонці перед другим туром, пославшись на нездужання (лежав в Інституті серця). Так Павлов, який займав третє місце, переміг ставленика “слуг” Дмитра Шевчика (йшов другим). Вілкул володіє в місті більшістю великих активів – будівельним, торговельним, харчовим, ювелірним бізнесом, до 80% землі і т. П. Було відомо, що 10 серпня, дійсно, СБУ відзвітувало про затримання угруповання місцевих бандитів, яка “мали чітку ієрархію і сувору внутрішню дисципліну, відрізнялася особливою жорстокістю методів силового” впливу “(повідомляно на сайті СБУ.) Будь-які подібні кроки створюють хвилю, порушуючи невидимий зовні баланс. Ця хвиля могла захлеснути навіть мера “, – вважає політолог Золотарьов.

Версія 3. Політика
З перших хвилин, як стало відомо про загибель Костянтина Павлова, його “рідна” політсила – ОПЗЖ – стала говорити про політичний тиск. “Його перемога на виборах стала холодним душем і для президента Зеленського, для якого це місто є батьківщиною, і для Ріната Ахметова, так як в цьому місті зосереджені його бізнес-інтереси, – написав в” Фейсбуці “екс-заступник голови ГПУ Ренат Кузьмін. – ОПЗЖ сприймає вбивство як черговий теракт проти нашої партії”.

На перший погляд, з його загибеллю кермо влади містом дістануться секретарю міськради від СН Олександру Котляр. “Політикам (політичним соратникам загиблого) завжди вигідніше використовувати версію вбивства. На цьому можна заробити політичні дивіденди, – пояснює політолог Володимир Фесенко. – А якщо обставини смерті не цілком очевидні і дають можливість різних тлумачень, то стихійно виникають і різні конспірологічні версії”.

Однак в місті і області не було конфлікту по лінії “Офіс президента / Юрій Вілкул”. “Вілкул домовився з Банкової, і, хоч Павлов і був обраний від ОПЗЖ, все ділові потоки були розділені.

Версія 4. Зовнішній фактор і дестабілізація
Дехто називає одну з версій: робота зовнішнього фактора, що направлено на дестабілізацію регіону і / або відразу декількох регіонів (в разі продовження подібних акцій). Не останню роль в події в такому випадку відіграє відсутність в кріслі глави МВС Арсена Авакова, який виступав в чому стримуючим фактором.

“Місто символічний – батьківщина президента. Там живуть його батьки. І якби де-небудь і потрібно було організувати провокацію іноземних спецслужб, то самеп тут, кажуть у ЗМІ.

За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Все про позовну давність

КЦС ВС роз’яснив, що зупинення провадження можливе лише до вирішення іншої, а не тієї, яка переглядається, справи