in , , , ,

Ділові новини…

Добрий день, шанровні читачі!

1. Почну з останнього масштабного проєкту Forbes Ukraine – рейтингу “200 лідерів української економіки”. Ми уперше презентували дві сотні найбільших приватних компаній – лідерів 15 галузей економіки. Вийшла мапа великого бізнесу після першого року великої війни. На виході – інформативна мапа приватного українського бізнесу в 2023 році. Список великий, на 38 000 знаків, але добре структурований і його вивчення варте вашого часу.

200 найбільших компаній України 2023 - Forbes.ua — Forbes.ua200 найбільших приватних компаній України

Також окремо робимо тексти-рейтинги по найбільшим галузям економіки України. Вже опублікували два, наступні тижні буде ще п’ять.

10 найбільших IT-компаній України

25 найбільших ритейл-компаній України

2. Forbes дізнався, що на ринку пального готується велика угода. Мережа заправок «Параллель» у 2024-му може зрости у пʼять разів і потрапити в десятку найбільших паливних компаній. Цілі – мережі Motto і Prime. Що будує власник заправок «Параллель»?

Угода у паливній галузі: «Параллель» розглядає купівлю Motto і Prime. Вони можеть коштувати $28-38 млн — Forbes.uaМережа АЗС «Параллель» може купити Motto і Prime за $28–38 млн. Що це дасть колишній паливній компанії Ахметова

3. На медійному ринку України заворушилось. Власник великої української кінокомпанії Film.ua прийняв запрошення мультимільйонера Дмитра Фірташа підняти з колін його медіагрупу «Інтер». Це вже третій похід Созановського на «Інтер». Як Созановський планує врятувати медіагрупу Фірташа, яка скочується в прірву останні роки.

Врятувати канал Інтер. Навіщо Фірташ покликав Созановського на телеканал — Forbes.uaДмитро Фірташ покликав Сергія Созановського врятувати медіагрупу «Інтер». Навіщо це власнику успішної кінокомпанії? Бліцінтерв’ю

4. Колишній держсекретар США та ексглава ЦРУ Майк Помпео увійде до Ради директорів «Київстару». Раніше він критикував Росію, а тепер захищатиме права американських інвесторів від можливої націоналізації компанії. Forbes розібрав, навіщо «Київстар» залучив Помпео в розпал боротьби проти націоналізації.

Захистити «Київстар»: чому Майк Помпео увійшов до наглядової ради оператора — Forbes.uaМеседж українській владі. Навіщо колишній Держсекретар США Майк Помпео увійшов до Ради директорів «Київстару»

5. Влада шукає додаткові надходження до бюджету 2024 року. Одним із джерел мають стати банки, які за три квартали 2023 року отримали 110 млрд грн чистого прибутку. Як дізнався Forbes: Мінфін, НБУ та навіть МВФ начебто виступають за додаткове оподаткування банків не лише з наступного року, а й ретроспективно за 2023-й. Ставка податку на 2023-й, за словами трьох із них, може перевищити 50%. Просте рішення не обовʼязково приведе до потрібного результату, застерігають економісти.

Мінфін, НБУ і депутати хочуть стягнути з банків понад 50% податку на прибуток за 2023 рік. Як це працюватиме? — Forbes.uaМінфіну треба більше. Банкіри можуть віддати більш ніж половину від понад 100-мільярдного прибутку

6. На митниці запрацювали нові правила оформлення товарів при в’їзді та виїзді з країни. Тепер експортерам та імпортерам обов’язково потрібно заїжджати та пред’являти товари в зоні митного контролю. Раніше заїзд був вибірковим. Про зміни було відомо ще в 2019 році, але деякі підприємці все одно незадоволені. Як нововведення на митниці вплинуть на роботу бізнесу?

Проблеми на митниці: як працюють нові правила оформлення вантажу для бізнесу — Forbes.uaБізнес застряг на митниці. Все через правила ЄС, які тільки запрацювали в Україні. Що робити підприємцям, аби уникнути збитків

Бонус для МСБЩо потрібно зробити підприємцям перед відкриттям нового магазину на найбільшому міжнародному маркетплейсі для крафтових майстрів Etsy

 

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Як оскаржити рішення військово-лікарської комісії: роз’яснення

Нардеп від «Слуги народу» намагався дати хабара біткоїнами високопоставленому посадовцю