in ,

«Дірка в законі», або Як тепер обиратимуть омбудсмена?

Після підписання Президентом України закону про Конституційний Cуд створена правова колізія, в результаті якої не врегульована процедура обрання Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Так, у тексті Закону «Про Конституційний Суд», куди якимось чином потрапило і це питання, передбачається змінена процедура обрання Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Якщо раніше передбачалося таємне голосування, тепер, згідно із законом про КСУ, воно буде відкритим. Однак, вносячи такі зміни в закон про Конституційний Суд, депутати забули змінити законодавство про сам інститут Омбудсмена, де як і раніше прописано, що вибір нового Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини проходить за старою процедурою — таємним голосуванням. На це, зокрема, звернув увагу глава секретаріату Уповноваженого Богдан Крикливенко. «Депутати забули внести зміни в закон про Уповноваженого (статті 5 і 6), змінивши лише закон про регламент (стаття 208). А перший із цих законів, що Уповноважений обирається таємним голосуванням, регламент же пише, що відкритим. Є конфлікт двох однакових по силі документів», — пояснив він.

Богдан Крикливенко спрогнозував, що після повернення з канікул депутати можуть продовжити змінювати законодавство або ж проігнорують «дірку» в законодавстві про омбудсмена, й скориставшись прийнятими змінами в законі про КСУ.

***

Як нам стало відомо, Президент України Петро Порошенко має намір запропонувати Верховній Раді змінити процедуру призначення і звільнення Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, про що йдеться в повідомленні на сайті глави держави.

«Разом із цим, в Прикінцеві положення цього закону (нової редакції закону про Конституційний суд) народними депутатами були включені норми щодо процедури призначення та звільнення омбудсмена. Це не стосуються функціонування Конституційного Суду. Тим не менше, парламент ухвалив закон про Конституційний Суд у цілому разом із цими нормами, а тому введення закону в дію без них неможливе», — сказано в повідомленні.

«Питання процедури призначення та звільнення омбудсмена потребує окремого вирішення, тому найближчим часом президент внесе на розгляд парламенту пропозиції щодо внесення змін до Закону «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» та Закону «Про Регламент Верховної Ради України» в частині призначення та звільнення омбудсмена», — уточнили в АП.

Як відомо, 31 липня Петро Порошенко підписав Закон «Про Конституційний Суд України», який був прийнятий Верховною Радою 13 липня. А раніше правозахисники, зокрема Amnesty International, Харківська правозахисна група, Центр інформації про права людини та інші, підписали звернення до Президента України  із закликом не підписувати вказаний закон, який передбачає відкрите голосування за кандидатуру омбудсмена.

Джерело: ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Конституційний Суд: а судді хто?

Житомирська юстиція: нові завдання і нові проекти