in , ,

Всім буде грошова допомога: очільник Мінцифри пояснив, як в Україні працюватиме програма з популяризації англійської мови

На підтримку законопроєкту про надання англійській мові статусу міжнародної Мінцифри запустило програму Future Perfect. Її мета – популяризувати вивчення англійської. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, як працюватиме Future Perfect.

«Для того, щоб закріпити на рівні держави пріоритет на впровадження англійської мови, з ініціативи Президента розроблено законопроєкт про надання англійській мові статусу міжнародної. Зараз чекаємо ухвалення Верховною Радою.

Про що цей законопроєкт? Від того, що державні сайти, окрім того, що українською, обов’язково мають бути англійською мовою, – до більш фундаментальних речей, що англійська має бути обов’язковою в дошкіллі. Повинні змінюватися стандарти в середній освіті, у старшій профільній школі, щоб діти більш активно вивчали англійську. Впроваджуватимемо інструменти для стимулювання вивчення англійської, покращуватимемо рівень скілів у педагогів, щоб вони могли більш енергійно викладати англійську мову.

Проте все не завершиться законопроєктом. Ми запустили національну програму Future Perfect, яка популяризуватиме вивчення англійської…

Плануємо лончити нові проєкти майже щомісяця. Для всіх українців готуємо у форматі «єПідтримки» грошову допомогу для вивчення англійської. Схожий проєкт реалізували з «ковідними» сертифікатами, коли українці купували книги, ходили в спортзали. Цей досвід використаємо, щоб українці активніше вивчали мови.

Для дітей вивчення англійської стане обов’язковим із дитячого садочка. Це – докорінна трансформація системи освіти, тому що потрібно підготувати педагогів, які викладатимуть у дошкіллі. Необхідно змінити тарифну сітку, заробітні плати, процес навчання. Це призведе до багатьох інших трансформацій.

У держсекторі англійська також стане обов’язковою. Держслужбовці повинні будуть більш активно вивчати англійську, щоб спілкуватися з партнерами. Інтеграція в Європейський Союз якраз потребує того, що ми маємо спілкуватися англійською. Шлях у НАТО потребує, щоб ми з партнерами говорили однією мовою. Тому для державного сектору зміни будуть фундаментальними.

Для вчителів готуємо безоплатні програми навчання, щоб допомогти педагогам отримати доступ до якісної освіти та підвищення кваліфікації. Зокрема, ставимо амбітну ціль, щоб у кожній школі був нейтів-спікер, який навчатиме онлайн або офлайн.

Зараз за програмою Future Perfect вже доступні два конкретні інструменти. Перший – онлайн-платформа Empower Кембриджського університету, яка доступна для всіх українських університетів. Другий – платформа для вивчення мов із персоналізованим підходом Promova, розроблена однією з найбільших українських продуктових компаній Genesis. Цей інструмент доступний для кожного. Платформа надає українцям безоплатний Premium-доступ до всіх мовних курсів на три роки.

Звісно, українська є першою, найголовнішою та єдиною мовою. Але щоб досягати цілей, ми повинні спілкуватися з партнерами англійською мовою. Тому дуже важливо зробити англійську й цей проєкт частинами поп-культури».

Джерело

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Україна ратифікувала угоду щодо приєднання до Механізму цивільного захисту ЄС

П’ятнадцять популярних продуктів, які не можна вживати разом і чому